W piątek, 7 grudnia święty Mikołaj zawitał do Sosnowca, gdzie otworzył wyjątkową manufakturę pełną niespodzianek w budynku Urzędu Miejskiego.

Miejsce, gdzie na co dzień urzędnicy obsługują mieszkańców, stało się w piątkowe popołudnie manufakturą Świętego Mikołaja. Poczciwy staruszek pracował pełną parą, aby wszystkie dzieci mogły otrzymać wymarzony prezent i zrobić sobie świąteczne zdjęcie.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji do wyboru. Mieli oni do wyboru wiele stanowisk, gdzie pomocne elfy pomogły im stworzyć wiele gadżetów, w wśród nich kolorowe bombki czy inne ozdoby świąteczne.

Nie zabrakło także malowania buziek, animacji warsztatów plastycznych oraz słodkości. Na gości czekała również stajnia św. Mikołaja, gdzie najmłodsi mogli pojeździć na mechanicznych zwierzętach.

Kolejne atrakcje czekały na parkingu przed urzędem. W mikołajkowym miasteczko dzieci mogły szaleć bez końca. Z myślą o nich przygotowano snowtubing, małą kolejkę czy karuzelę wenecką. Dodatkowo, każdy mógł przejechać się dużą kolejką z ogrzewanymi wagonami.

Najpopularniejszemu staruszkowi w tym dniu pomagał wyjątkowy pomocnik – Blowek, jeden z najpopularniejszych polskich YouTuberów.

Przy okazji trwania manufaktury, uruchomiono miejską ślizgawkę, która znajduje się na parkingu przed sosnowieckim magistratem. Ze względu na pogodę, do ostatniej chwili nie wiadomo było czy będzie to możliwe.

Kulminacją tegorocznej edycji było uroczyste uruchomienie ozdób na miejskiej choince, któremu towarzyszył występ Sosnowieckiej Orkiestry Dętej oraz najmłodszych sosnowiczan.

Już po raz trzeci św. Mikołaj uruchomił swoją manufakturę. Poprzednie dwie edycje cieszyły się ogromną popularnością. Nie inaczej było i tym razem. Wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców miasta, którzy bawili się doskonale.