W piątek, 8 grudnia święty Mikołaj zawitał do Sosnowca, gdzie otworzył wyjątkową manufakturę pełną niespodzianek w budynku Urzędu Miejskiego.

Miejsce, gdzie na co dzień urzędnicy obsługują mieszkańców, stało się w piątkowe popołudnie manufakturą Świętego Mikołaja. Poczciwy staruszek pracował pełną parą, aby wszystkie dzieci mogły otrzymać wymarzony prezent i zrobić sobie świąteczne zdjęcie.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji do wyboru. Mieli oni do wyboru wiele stanowisk, gdzie pomocne elfy pomogły im stworzyć wiele gadżetów, w wśród nich kolorowe pierniki, bombki i inne ozdoby świąteczne.

Nie zabrakło także malowania buziek, animacji, krzywego zwierciadła, warsztatów plastycznych oraz czekoladowej fontanny. Na gości czekały również gry i zabawy, a wśród nich rozbrajanie świątecznej bomby.

Dzieci, w stajni św. Mikołaja mogły pojeździć na mechanicznych zwierzętach, natomiast w sali sesyjnej obejrzeć świąteczne filmy.

Kolejne atrakcje czekały na parkingu przed urzędem. W mikołajkowym miasteczko dzieci mogły szaleć bez końca na świątecznej karuzeli i kolejce czy kuli śnieżnej. Pomimo, że zabrakło śniegu, najmłodsi mogli pojeździć na kuligu.

Najpopularniejszemu staruszkowi w tym dniu pomagali wyjątkowi pomocnicy – youtuberzy: Stuu, Marcin Dubiel oraz Adam Zdrójkowski.

Przy okazji trwania manufaktury, uruchomiono miejską ślizgawkę, która znajduje się na parkingu przed sosnowieckim magistratem. Kulminacją tegorocznej edycji było uroczyste uruchomienie ozdób na miejskiej choince, któremu towarzyszył występ Sosnowieckiej Orkiestry Dętej oraz najmłodszych sosnowiczan.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje tygodnik Twoje Zagłębie.