Po rocznej przerwie, św. Mikołaj ponownie odwiedzi najmłodszych z Sosnowca, gdzie uruchomi swoją manufakturę. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji.

Już po raz kolejny św. Mikołaj uruchomi swoją manufakturę w Sosnowcu. Poprzednie edycje cieszyły się ogromną popularnością. Najmłodsi i ci nieco starsi bawili się doskonale. Nie inaczej będzie tym razem. A to wszystko w niedziele, 5 grudnia.

– Cieszymy się, że św. Mikołaj, wraz ze swoją manufakturą, powracają do naszego miasta. W związku z sytuacją pandemiczną w tym roku wszystkie atrakcje odbywać się będą na parkingu przed Urzędem Miejskim. Będzie w czym wybierać. Wspólnie „odpalimy” także światełka na miejskiej choince. Zapraszamy najmłodszych mieszkańców miasta i nie tylko. Manufaktura odbędzie się w niedzielę 5 grudnia – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Manufaktura świętego Mikołaja - fot. MC
Manufaktura świętego Mikołaja – fot. MC

Wśród przygotowanych atrakcji będzie m.in. mobilny tor do nauki snowboardu dla dzieci, górka snowtubingu, karuzele, chatka św. Mikołaja, w której będzie można sobie z nim zrobić zdjęcie, ciuchcia św. Mikołaja, fotobudka, a także pokazy rzeźbienia w lodzie, pokazy cyrkowe, konkursy, gry i zabawy.

Tradycyjnie już, jak podczas poprzednich edycji, dzieciaki będą mogły napisać list do św. Mikołaja i wrzucić do specjalnej skrzynki. – Postaramy się zrekompensować dzieciakom fakt, że w ubiegłym roku manufaktura nie mogła otworzyć swoich podwoi. Zapraszamy na warsztaty plastyczne, pracownię eco ozdób choinkowych. Nie zabraknie choinek 3D, a jedną z atrakcji będą świąteczne ogrody w szkle – wylicza Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta ds. kultury, rozwoju i dialogu społecznego.

Manufaktura świętego Mikołaja - fot. MC
Manufaktura świętego Mikołaja – fot. MC

Program:

13.00 Pokaz rzeźbienia w lodzie,
14.00 Pokazy cyrkowe,
16.00 Koncert Sosnowieckiej Orkiestry Dętej,
16.30 Pokaz ognia,
16.45 Ceremonia zapalenia światełek na miejskiej choince.