W piątek, 8 grudnia, mieszkańców Sosnowca odwiedzi niezwykły gość z Laponii, który wraz ze swoimi pomocnikami zadba o świąteczną atmosferę. Magistrat zamieni się w prawdziwą manufakturę Świętego Mikołaja.

Miejsce, gdzie na co dzień urzędnicy obsługują mieszkańców, stanie się w piątkowe popołudnie manufakturą Świętego Mikołaja. Poczciwy staruszek pracował będzie pełną parą, aby wszystkie dzieci mogły otrzymać wymarzony prezent i zrobić sobie świąteczne zdjęcie. Manufaktura swoją działalność rozpocznie o godz. 14:00.

Wówczas, w budynku Urzędu Miejskiego dla najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. W specjalnym kąciku dzieci będą mogły napisać list do świętego z prośbą o upominek. Pieczątki zastąpią magiczne pieczęcie, a zamiast wzorów druków będą świąteczne listy.

Poza pocztą najmłodsi mieszkańcy miasta będą miały jeszcze do wyboru liczne stanowiska, gdzie pomocne elfy pomogą dzieciom samodzielnie stworzyć kolorowe pierniki, bombki i inne ozdoby świąteczne.

Nie zabraknie także malowania buziek, animacji, krzywego zwierciadła, warsztatów plastycznych oraz czekoladowej fontanny. Na gości będą również czekały gry i zabawy, a wśród nich rozbrajanie świątecznej bomby.

Na sali sesyjnej, gdzie zazwyczaj obradują radni, tym razem będzie… kino w klimacie świątecznym. W sali 221 pojawi się stajnia Świętego Mikołaja, gdzie magiczne zwierzaki szykują się do pomocy Mikołajowi.

Natomiast na parkingu przed magistratem wyrośnie mikołajkowe miasteczko. Manufaktura to idealna okazja do uruchomienia lodowiska, które już tradycyjnie stanie przed budynkiem. Na tafli wystąpi m.in. bałwanek, który wspólnie z dziećmi będzie się bawił na lodzie. Nie zabraknie także pokazów tanecznych. Na parkingu ustawiona zostanie także wielka kula śnieżna, do której będzie można wejść, a także świąteczna karuzela i kolejka.

Podczas wydarzenia nie zabraknie świątecznego kuligu, który będzie jeździł po alei Zwycięstwa. W tym roku ustawimy także scenę, na której wystąpią dzieciaki z Sosnowca.

Oczywiście, nie zabraknie najważniejszej osoby, a więc Świętego Mikołaja, który będzie miał ze sobą niespodzianki. W tym roku najsłynniejszy starszy pan do pomocy będzie miał znanych youtuberów: Stuu, Marcina Dubiela oraz Adama Zdrójkowskiego.

Kulminacją tegorocznej edycji będzie uroczyste uruchomienie ozdób na miejskiej choince, któremu będzie towarzyszył występ Sosnowieckiej Orkiestry Dętej oraz najmłodszych sosnowiczan. Lampki na miejskiej choince zabłysną o godzinie 16:00.

Na uwagę zasługuje fakt, że w ubiegłym roku impreza była wielkim hitem i przyciągnęła przed urząd setki mieszkańców nie tylko Sosnowca, ale całego regionu. W tym roku zapowiada się wydarzenie z jeszcze większym rozmachem.

– Poprzednia edycja była strzałem w dziesiątkę – dzieciaki były przeszczęśliwe, ale prawdę mówiąc, widziałem także tych nieco starszych, którzy bawili się wyśmienicie – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent miasta.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje tygodnik Twoje Zagłębie.