W piątek, 7 grudnia św. Mikołaj ponownie odwiedzi najmłodszych z Sosnowca, gdzie jego wyjątkowym pomocnikiem będzie Blowek i gdzie ponownie uruchomi swoją manufakturę.

Już po raz trzeci św. Mikołaj uruchomi swoją manufakturę. Poprzednie dwie edycje cieszyły się ogromną popularnością. Najmłodsi i ci nieco starsi bawili się doskonale.

Nie inaczej będzie tym razem. W piątek, 7 grudnia sosnowiecki magistrat ponownie zamieni się w manufakturę wyjątkowego gościa z Laponii. Swoją prace rozpocznie o godz. 14:00.

– To już w zasadzie tradycja, że organizujemy Manufakturę Świętego Mikołaja. Radość dzieciaków, które mogą bawić się do woli na wielu atrakcjach i to zupełnie bezpłatnie, jest nieoceniona – mówi prezydent, Arkadiusz Chęciński.

Atrakcji nie zabraknie! W samym budynku Urzędu Miejskiego powstanie specjalny kącik, gdzie dzieci będą pisały listy, aby jeszcze pod choinką, w trakcie tegorocznych Świąt, znalazły wymarzone prezenty. Pieczątki zastąpią magiczne pieczęcie, a zamiast wzorów druków będą świąteczne listy.

W budynku nie zabraknie także kilkunastu stoisk z animacjami, malowania buziek, słodkości, warsztatów plastycznych, pokazów, a także… świątecznej stajni Mikołaja. A to tylko początek atrakcji.

Na parkingu przed sosnowieckim magistratem stanie zimowe wesołe miasteczko, gdzie najmłodsi znajdą snowtubing, małą kolejkę czy karuzelę wenecką. Dodatkowo, każdy będzie miał wielką frajdę jadąc dużą kolejką z ogrzewanymi wagonami.

– Tego dnia również oficjalnie otworzymy lodowisko, na którym odbędą się warsztaty freestylu, a elfy zadbają o śnieg, abyśmy mogli lepić bałwany – zapowiada Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Ponadto, nie zabraknie niezwykłych pokazów ognia, mnóstwa zabaw, konkursów, miejsca gdzie zjemy coś dobrego. Kulminacją tegorocznej edycji będzie uroczyste uruchomienie ozdób na miejskiej choince, które rozbłysną o godz. 16:30.

Wyjątkowym pomocnikiem św. Mikołaja będzie Blowek, jeden z najpopularniejszych polskich YouTuberów. Obserwują go prawie 4 miliony osób, a jego filmy mają już ok. 700 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Zabawa rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do godz. 20.

Pomoc dla schroniska

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia pomóc będzie można także sosnowieckie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Tego dnia wolontariusze zbierać będą karmę i żywność dla zwierzaków, a także ciepłe koce. Zebrane dary pomogą przetrwać zimę zwierzętom.

Pracownicy przybliżą także temat adopcji psa lub kota, warunki, które należy spełnić oraz korzyści płynące z posiadania zwierzęcia.