Argentyński rozgrywający Maximiliano Cavanna został nowym zawodnikiem Aluronu Virtu CMC Zawiercie. Siatkarz z zagłębiowskim klubem związał się dwuletnim kontraktem.

Niespełna 32-letni Maximiliano Cavanna, który w ubiegłym sezonie grał we włoskim Gas Sales Piacenza to nowy nabytek Aluronu Virtu CMC Zawiercie. Reprezentant Argentyny podpisał z tym klubem dwuletni kontrakt.

– To siatkarz z dużym międzynarodowym doświadczeniem, w najlepszym wieku dla rozgrywającego. Przychodzi do Zawiercia i polskiej ligi z ambicją, by udowodnić swoje umiejętności, dzięki którym tak błyszczy w reprezentacji. Jego obecność powinna nam pozwolić znacząco przyspieszyć grę – ocenił gracza nowy, czarnogórski trener Jurajskich Rycerzy Igor Kolaković.

Zawodnik cieszy się, że będzie grał w polskiej lidze. – Wybrałem Zawiercie, bo lubię wyzwania. PlusLiga to jedna z najsilniejszych lig na świecie, do tego śledzi ją mnóstwo osób. Nie mogę się już doczekać, gdy wyjdę na boisko i poczuję wsparcie z trybun – mówi Cavanna.

W ekipie z Zawiercia w sezonie 2020/2021 Maximiliano Cavanna będzie rywalizował o miejsce w składzie z Gorgim Gorgiewem. – Rozgrywający ma szczególnie duży wpływ na styl gry drużyny, w związku z tym przywiązywaliśmy do tej pozycji bardzo dużą wagę. Cieszę się, że udało się zaprosić do współpracy Maksa. Jest to doświadczony, choć, jak na swoją pozycję, dopiero 32-letni zawodnik. Prezentuje bardzo szybko, radosny, emocjonalny styl. Gra dokładnie taką siatkówkę, jaką chcemy widzieć w wykonaniu naszego zespołu. Osobiście jest to bardzo przyjazny i pogodny człowiek. Ostatni sezon spędził z trenerem Gardinim, który bardzo go wychwalał zarówno pod względem sportowym, jak i osobowościowym. Dlatego też podjęliśmy rozmowy i jestem przekonany, że Maxi będzie reżyserował bardzo ciekawe widowiska na naszych boiskach – podkreśla Kryspin Baran, prezes klubu.

W drużynie z Zawiercia cały czas trwa transferowa ofensywa. W ostatnim czasie do Jurajskich Rycerzy dołączyli: Garrett Muagututia (przyjmujący, Calzedonia Werona), Ǵorǵi Ǵorǵiew (rozgrywający, Paris Volley) i Flávio Gualberto (środowy, SESC/Rio de Janeiro). Swoje kontrakty przedłużyli: 28-letni atakujący Mateusz Malinowski i Grzegorz Bociek. Z kolei nowym trenerem zawiercian został Igor Kolaković.