Krzysztof Dębek został nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec. Zastąpił na tym stanowisku zwolnionego Dariusza Dudka.

Kilka dni temu klub z Kresowej rozstał się z Dariuszem Dudkiem. Powodem tej decyzji miały być rozbieżności finansowe pomiędzy stronami. – Nie przedłużyliśmy wygasającej 30 czerwca umowy, bo nie doszliśmy do porozumienia w kwestii nowego kontraktu – tłumaczył prezes Marcin Jaroszewski. Jak twierdzi sternik Zagłębia, Dudek chciał 50 proc. podwyżki, co w dobie pandemii koronawirusem, odebrano z dużym zdziwieniem.

Następcą Dariusza Dudka został 41-letni Krzysztof Dębek, który podpisał kontrakt obowiązujący do końca przyszłego sezonu z możliwością przedłużenia o dwanaście miesięcy. Umowa została parafowana zdalnie, przez internet. W nowym sztabie trenerskim znalazło się także miejsce dla byłego piłkarza Zagłębia Łukasza Matusiaka.

– W obecnej sytuacji, gdy mamy pandemię to na pewno było duże zaskoczenie. Z drugiej strony kiedyś już był kontakt z klubem, moja znajomość z ludźmi zarządzającymi Zagłębiem, bliscy koledzy, to wszystko nie powodowało już zaskoczenia, a bardziej satysfakcję i docenienie tego, że widzi się we mnie osobę, która podoła nowym obowiązkom – przyznaje trener Krzysztof Dębek.

15 lat w Legii Warszawa

Nowy szkoleniowiec sosnowieckiego klubu ma za sobą 15 lat pracy w Legii Warszawa, gdzie wychował spore grono bardzo dobrych piłkarzy grających z powodzeniem na poziomie Ekstraklasy. W tym okresie przez trzy sezony prowadzi rezerwy Legii, a także drużynę juniorską, z którą występował w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Tam współpracował m.in. z Tomaszem Nawotką, Filipem Karbowym oraz Michałem Góralem. Ostatnio był trenerem czwartoligowej Victorii Sulejówek.

Co ciekawe, Krzysztof Dębek na celowniku władz sosnowieckiego klubu był już w 2016 roku. Wtedy w Zagłębiu po konflikcie z piłkarzem Sebastianem Dudkiem zwolniono Piotra Mandrysza. Ostatecznie postawiono na Dariusza Banasika.

– Temat mojej pracy w Sosnowcu rzeczywiście się pojawił, ale problemy licencyjne stanęły na przeszkodzie. Teraz nie ma takiego problemu, aktualnie kończę kurs trenerski UEFA Pro w Szkole Trenerów u Dariusza Pasieki – wyjaśnia Dębek.

Łukasz Matusiak asystentem Krzysztofa Dębka w Zagłębiu – fot.
Łukasz Matusiak asystentem Krzysztofa Dębka w Zagłębiu – fot.

Łukasz Matusiak asystentem Krzysztofa Dębka

Zagłębie, tak jak i inne kluby Fortuna 1 Ligi, czeka na wznowienie rozgrywek. Jakie plany i cele ma nowy człowiek na Stadionie Ludowym? – Muszę w pierwszej kolejności poznać zespół. A jeśli chodzi o cele, to one w Zagłębiu zawsze są wysokie. Jesteśmy po tym nieszczęsnym zeszłym roku i trzeba to odbudować. Klub na to stać. W takim tonie rozmawiałem zresztą z zarządem. O szczegółach i deklaracjach powiem już wkrótce, dzisiaj jest na to za wcześnie – przekonuje trener Krzysztof Dębek.

Asystentem Krzysztofa Dębka będzie 34-letni Łukasz Matusiak, który przez lata grał w Zagłębiu, a ostatnio występował w Polonii Bytom. Matusiak będzie też łącznikiem między pierwszym zespołem a Akademią Zagłębia.

Czy Krzysztof Dębek poradzi sobie w roli trenera Zagłębia Sosnowiec?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...