Robert Podoliński pożegnał się z Zagłębiem Sosnowiec. Powodem odejścia doradcy zarządu ds. sportowych jest natłok innych obowiązków zawodowych.

Robert Podoliński od listopada ubiegłego roku pełnił w sosnowieckim klubie funkcję doradcy zarządu ds. sportowych. – Jeśli dane nam będzie walczyć w tym czasie o najwyższą klasę rozgrywkową, a taki cel będzie, musimy być na to przygotowani pod każdym względem, by nie powielić błędów z przeszłości. Robert Podoliński to człowiek, który potrafi spojrzeć na piłkę z pozycji zarówno trenera, jak i osoby mającej szerokie spojrzenie na klub i całą dyscyplinę. Współpracujemy kilka lat w obszarze akademii i dziś tę współpracę znacząco rozszerzyliśmy o interes pierwszej drużyny – tłumaczył wówczas prezes Marcin Jaroszewski.

Robert Podoliński i Marcin Jaroszewski – fot. zaglebie.eu
Robert Podoliński i Marcin Jaroszewski – fot. zaglebie.eu

Robert Podoliński zakończył współpracę z Zagłębiem

Były szkoleniowiec m.in. Podbeskidzia i Cracovii, obecnie ceniony ekspert telewizyjny, miał być „pomostem” między sztabem szkoleniowym a zarządem klubu. Pomógł zbudować drużynę, która przed całą rundę wiosenną broniła się przed spadkiem do II ligi. Sosnowiczanie ostatecznie zajęli przedostatnie miejsce w tabeli, które gwarantowało grę na pierwszoligowych boiskach w przyszłym sezonie.

Teraz Rrobert Podoliński postanowił odejść. Wybrał rolę komentatora. – Po osiągnięciu celu sportowego na wiosnę 2021, Robert Podoliński podziękował za współpracę z Zagłębiem Sosnowiec. Powodem był nadmiar spraw zawodowych trenera, zobowiązania kontraktowe wobec telewizji w czasie Euro – poinformował klub ze Stadionu Ludowego.

– Robert Podoliński uznał, że nie jest w stanie wykonywać swych obowiązków „na sto procent” i uznał, że odejście będzie jedynym słusznym rozwiązaniem – wyjaśnia Jerzy Mucha, rzecznik prasowy Zagłębia Sosnowiec.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Strefa Kibica w Sosnowcu. Podczas oglądania można się zaszczepić