W Urzędzie Miejskim w Jaworznie potwierdzono kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. COVID-19 wykryto także w Szkole Podstawowej nr 7.

Urząd Miejski w Jaworznie poinformował o kolejnych dwóch zakażeniach koronawirusem wśród pracowników urzędy. – Osoby z najbliższego kręgu tych pracowników są w izolacji domowej lub też wykonują pracę zdalnie – mówi Artur Dzikowski, naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Kadr. – Obsługa klientów i spraw w urzędzie nie uległa zmianie. Zachęcamy mieszkańców do kontaktu telefonicznego oraz skorzystania z możliwości elektronicznego załatwiania spraw urzędowych – dodaje.

To jednak nie koniec złych wieści dla mieszkańców Jaworzna. Sanepid potwierdził przypadek koronawirusa w Szkole Podstawowej nr 7 im. Marii Curie Skłodowskiej. – Po pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego i zgodzie prezydenta miasta, stacjonarna forma kształcenia w jednym z oddziałów i dla jednego ucznia z innego oddziału, zamieniona została na formę kształcenia zdalnego. Termin zakończenia kwarantanny zależy od ostatniego kontaktu każdego dziecka z osobą zakażoną i potrwa maksymalnie do 18 października – przekazał Dawid Litka, rzecznik prasowy jaworznickiego urzędu.

Kilka dni wcześniej koronawirusa wykryto w Przedszkolu Miejskim nr 27 oraz Liceum Ogólnokształcącym nr 1.