Przy Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej, bez wysiadania z samochodu można zrobić test na obecność koronawirusa.

Mobilny punkt poboru materiału biologicznego do badań na obecność wirusa SARS-CoV-2 działa w Dąbrowie Górniczej od 23 września. – Zorganizowanie punktu możliwe było dzięki współpracy miasta z Zagłębiowskim Centrum Onkologii oraz przychodniami Podstawowej Opieki Zdrowotnej zlokalizowanymi w Dąbrowie Górniczej – mówi Bożena Borowiec, zastępca prezydenta miasta.

Punkt pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 działała w trybie drive thru, co umożliwia pobranie wymazów od pacjenta bez wysiadania z samochodu. Wjazd do punktu zlokalizowany jest przy ul. Struga w pobliżu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Legionów Polskich.

Punkt jest czynny przez cały tydzień od godziny 8.00 do 12.15 oraz dodatkowo w każdy wtorek i czwartek od godziny 17.00 do 20.00. – Do punktu mogą się zgłaszać osoby skierowane na badanie w kierunku zakażenia patogenem SARS-CoV-2 przez sanepid, lekarza POZ przez aplikację gabinet.gov.pl oraz osoby skierowane do sanatorium. Badanie jest bezpłatne i finansowane przez NFZ – wyjaśniają dąbrowscy urzędnicy.

Osoby, które chcą się telefonicznie skontaktować z mobilnym punktem pobrań, mogą dzwonić pod numer 533 657 760. Infolinia jest dostępna w czasie pracy punktu wymazowego.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W mieście działa mobilny punkt do badań na COVID-19

6 KOMENTARZE

  1. Naukowcy z Oxford University (1 miejsce w rankingu światowym, to jest coś!), opracowali, nowy i bardzo skuteczny test, oparty na nowoczesnych rozwiązaniach probabilistycznych. Jest 100% skuteczny, o 100% lepszy, niż wcześniej stosowane test PCR. Do tego jest nieinwazyjny, bardzo tani i każdy może go wykonać.
    Wystarczy rzucić monetą, gdy wypadnie orzeł to macie wirusa, gdy wypadnie reszka, to też macie wirusa. W razie wątpliwości test można powtarzać wielokrotnie.

  2. Super, że jest drive thru, ale co z ludzmi którzy maja gorączkę i nie jeżdżą samochodem ? Normalne miasta maja „wymazowozy” które jeżdżą do domów pobierać wymazy, a nie ludzie chorzy maja latać i stać w kolejkach przy szpitalu na mydlicach, a kolejka tam jest ogromna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here