Kolejni zawodnicy zostają w Aluronie Virtu Warcie Zawiercie. Wiemy już też, ilu siatkarzy odejdzie.

Kolejni zawodnicy przedłużają kontrakty z Aluronem Virtu Wartą. W ostatnich dniach informowaliśmy o pozostaniu Grzegorza Boćka, Taichiro Koga i środkowym Łukaszu Swodczyku, dla którego będzie to już piąty sezon w klubie z Zawiercia. Następnym siatkarzem, który zdecydował się pozostać w drużynie jest Michał Żuk. Dla przyjmującego nadchodzący sezon będzie już trzecim w barwach Jurajskich Rycerzy.

Niespełna 33-letni przyjmujący był wiodącą postacią Aluronu Virtu Warty Zawiercie w pierwszym sezonie w PlusLidze. W 30 meczach zdobył 152 punkty. – Przed nami kolejny ambitny sezon. Zdecydowałem się zostać i pomóc w walce o poprawienie wyniku z tego sezonu – powiedział Michał Żuk.

Nowym kontraktem związał się także drugi libero drużyny z Zawiercia, Krzysztof Andrzejewski, dla którego nadchodzący sezon będzie drugim w barwach Jurajskich Rycerzy. W sumie 35-latek wystąpił w 62 setach i świetnie uzupełniał się na tej pozycji z Japończykiem Taichiro Kogą

– Przyjechałem na Jurę Krakowsko-Częstochowską z dalekich Warmii i Mazur. Tworzymy twierdzę przy Blanowskiej. Przez nasze wrota wchodzą najlepsi kibice w Polsce. Oni zdzierają gardło, a my walczymy na sto procent. Wszyscy dają z siebie maksa – mówi Krzysztof Andrzejewski.

Ośmiu zawodników odchodzi

Wiadomo także, że aż ośmiu zawodników nie będzie już broniło barw drużyny z Zawiercia. Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje o Grzegorzu Pająku, który nie przedłużył umowy z Aluronem Virtu Wartą i przenosi się do Turcji. Najprawdopodobniej do Assecco Resovii Rzeszów przejdzie Dawid Smith. Zagłębiowski klub opuszczą także: Kamil Długosz, który grał w Zawierciu przez trzy lata, Kacper Popik (dwa sezony) oraz Maciej Zajder, Mariusz Marcyniak, Matej Patak i Hugo de Leon.

– Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie barw Aluronu Virtu Warty Zawiercie, ciężką pracę na rzecz klubu oraz dawanie maksimum drużynie. Powodzenia w dalszej karierze – napisali w komunikacie działacze klubu.

Sztab szkoleniowy bez zmian

Poza nowym pierwszym trenerem, którym został Mark Lebedew, sztab szkoleniowy Aluronu Virtu Warty Zawiercie pozostaje bez zmian. Drugim trenerem pozostaje Dominik Kwapisiewicz. Za bank informacji odpowiada Krzysztof Makaryk, za przygotowania fizyczne Jakub Gniado, a fizjoterapeutami nad są Tomasz Banyś i Wojciech Porwoł.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Duże osłabienie MKS-u Będzin. Odchodzą dwie gwiazdy