echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Aluron CMC Warta Zawiercie rozpoczęła zmagania w PreZero Grand Prix PLS od przegranej z LUK-iem Lublin. W piątek, 6 sierpnia rozegrają mecz ostatniej szansy z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Rozgrywki w turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki są dla zawodników PlusLigi oraz dwóch zespołów niższego szczebla rozgrywkowego (Chemeko-System Gwardia Wrocław i BBTS AQUA Bielsko-Biała) dobrą okazją do przygotowań do sezonu ligowego. Rywalizują w nim w nietypowej odmianie siatkówki plażowej. Na boisku o wymiarach typowych dla rozgrywek halowych (9×9 metrów) zawodnicy grają w czteroosobowych zespołach do dwóch wygranych setów.

Pojechali bez kadrowiczów

„Jurajscy Rycerze” na ulicę Bulwarową w Krakowie, gdzie rozgrywany jest turniej, przyjechali w składzie trzynastoosobowym. Igor Kolaković, trener Warty Zawiercie nie może skorzystać z usług Facundo Conte, który do czwartku wraz z reprezentacją Argentyny rywalizował na Igrzyskach Olimpijskich.

W kadrze na turniej nie pojawili się także Uroš Kovačević i Miguel Tavares. Oni z kolei przygotowują się ze swoimi reprezentacjami do wrześniowych mistrzostw Europy. Trener Warty zdecydował się zabrać na turniej dwóch zawodników spoza pierwszej drużyny – Dawida Dulskiego i Adriana Markiewicza.

Nieudana inauguracja

W pierwszym spotkaniu turnieju podopieczni Kolakovicia musieli uznać wyższość LUK-u Lublin. Pierwsza partia była dość wyrównana. Dopiero po drugiej przerwie technicznej LUK zaczął przejmować inicjatywę na boisku i zdołał wypracować sobie prowadzenie i odskoczyć zawiercianom na trzy punkty. Ostatecznie pierwszy, wyrównany set padł łupem lublinian.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Druga partia układała się podobnie jak poprzednia. Rywalizacja punkt za punkt na półmetku drugiego seta, pod koniec spotkania przerodziła się w przewagę LUK-u, który ostatecznie wgrał tę partię do 19 i całe spotkanie 2:0 (25:23, 25:19).

Z AZS-em o utrzymanie

Mimo, że zawiercianie przegrali swoje pierwsze spotkanie nie oznacza to, że na tym zakończyli swój udział w turnieju. W piątek, 6 sierpnia o godzinie 16:30 podopieczni trenera Kolakovicia w meczu ostatniej szansy zmierzą się z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Będzie to dobra okazja do tego, aby szkoleniowiec „Jurajskich Rycerzy” sprawdził na boisku w warunkach meczowych pozostałych siedmiu zawodników, którzy nie dostali szansy w pierwszym spotkaniu.

Nawet jeżeli nie uda im się pokazać w starciu z AZS-em, to nie mają powodów do obaw. Tegoroczny sezon PlusLigi rusza 2 października. Do tego czasu rezerwowi będą mogli bez przeszkód walczyć o miejsce w składzie. W pierwszym spotkaniu sezonu ligowego Warta podejmie na swojej hali w Zawierciu Ślepsk Malow Suwałki.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);