Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie są coraz bliżej powrotu do treningów w większym gronie. Liczba zakażonych osób w klubie wzrosła jednak o kolejne dwie.

Jak podał klub w oficjalnym komunikacie, w trakcie ubiegłego tygodnia jeden z siatkarzy, który otrzymał wcześniej negatywny wynik testu, zgłosił sztabowi medycznemu objawy charakterystyczne dla zakażenia koronawirusem. W związku z tym został natychmiast odizolowany, a wszystkie osoby, u których nie wykryto wcześniej zakażenia, zostały przebadane powtórnie z zachowaniem odpowiedniego odstępu czasowego.

– Drugi test dał wynik pozytywny u wspomnianego gracza, a także u jeszcze jednego zawodnika, który nie wykazywał i nadal nie wykazuje żadnych objawów. Pozostałe wymazy dały wynik negatywny. W związku z tym łączna liczba siatkarzy Aluron CMC zakażonych koronawirusem w październiku wzrosła do 10 – czytamy w komunikacie.

U większości siatkarzy, u których zakażenie wykryto wcześniej, objawy COVID-19 ustąpiły, co daje nadzieję na ich powrót do treningów w trakcie obecnego tygodnia. Jest to jednak uzależnione od wyników badań serca i płuc. Moment zakończenia izolacji jest jednak zróżnicowany i zależny od nasilenia objawów oraz czasu, jaki upłynął od ich ustąpienia.

Zawiercianie plasują się na drugim miejscu w tabeli PlusLigi. Ostatni mecz rozegrali 10 października, pokonując Cerrad Enea Czarnych Radom w trzech setach.