W pierwszym meczu półfinałowym Tauron 1. Ligi siatkarze MKS Będzin przegrali u siebie z Polskim Cukrem Avią Świdnik 2:3. Rewanżowe spotkanie już w poniedziałek 25 kwietnia w Świdniku.

Siatkarze MKS Będzin przegrali u siebie pierwszy półfinałowy mecz Tauron 1. Ligi. Będzinianie byli faworytem spotkania i prowadzili już we własnej hali 2:0. Niestety nie udało im się utrzymać prowadzenia i siatkarze z Lubelszczyzny najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie niespodziewanie wygrali tie-break wprawiając hale w osłupienie.

Pierwszy i drugi set padł łupem siatkarzy z Będzina. W pierwszym secie gospodarze cały czas utrzymywali kilkupunktową przewagę i pewnie zwyciężyli pierwszą partię 25:20. Drugi set to już bardziej wyrównana rywalizacja, w której gra punkt za punkt miała miejsce do stanu 22:22, następnie MKS-owi udało się wytrzymać wojnę nerwów i wygrać trzy ostatnie piłki.

Trzeci set miał być formalnością dla MKS-u. Będzinianie prowadzili w nim 23:22, ale grający o wszystko siatkarze ze Świdnika doprowadzili do wyrównania, a następnie wygrali dwie ostatnie piłki. Był to moment kiedy gościom zawiał wiatr w żagle i poczuli, że mogą powalczyć o zwycięstwo z MKS-em. Czwarta partia padła łupem rozpędzonej drużyny świdniczan. Goście mieli w tym secie cały czas kilkupunktową przewagę, ostatecznie zwyciężając 25:20.

Tie-break nie powstrzymał gości. Avia szybko odskoczyła na kilkupunktowe prowadzenie i pewnie wygrała piąty set 15:9, jednocześnie wygrywając całe spotkanie 3:2.

Rewanżowy pojedynek obu drużyn rozegrany zostanie w Świdniku w poniedziałek 25 kwietnia o godzinie 20.30. Do decydującej rozgrywki o promocję do PlusLigi zakwalifikuje się zespół, który wygra dwa spotkania.

MKS Będzin – Avia Świdnik 2:3 (25:20, 25:22, 23:25, 20:25, 9:15)