PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin był ostatnim meczem sezonu zasadniczego PlusLigi. Drużyna z Bełchatowa, będąca faworytem spotkania, pewnie zwyciężyła z siatkarzami z Będzina 3:0. MKS żegna się z PlusLigą z dorobkiem 2 zwycięstw i 24 porażek.

Pierwszy set spotkania był bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 25:23 dla PGE Skry Bełchatów. Będzinianie utrzymywali nieznaczne prowadzenie aż do wyniku 21:23, kiedy to na zagrywkę w drużynie z Bełchatowa wszedł Mateusz Bieniek i sprawił nią ogromne problemy drużynie gości. W efekcie PGE Skra zachowała więcej zimnej krwi w końcówce seta i doprowadziła do remisu, a następnie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Drugi set rozpoczął się znakomicie dla drużyny z Będzina od prowadzenia 4:1, natomiast bełchatowianie szybko zniwelowali przewagę i wyszli na prowadzenie 8:7, nie pozwalając w późniejszym etapie na zbyt wiele zespołowi MKS-u, zachowując bezpieczny dystans punktowy. Set zakończył się wynikiem 25:16 dla gospodarzy.

Pomimo wielu zmian przeprowadzonych przez trenera Jakuba Bednaruka w zespole z Będzina w trzecim secie od początku Skra narzuciła swój rytm gry, nie pozwalając gościom na zbyt wiele. W zespole gospodarzy świetnie funkcjonowali środkowi oraz na przyjęciu Mikołaj Sawicki. Trzecia partia zakończyła się wynikiem 25:21 dla PGE Skry Bełchatów.

MKS Będzin pożegnał się z PlusLigą zajmując ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów i bilansem 2 zwycięstw i aż 24 porażek. Dzięki wygranej PGE Skra Bełchatów zakończyła fazę zasadniczą na czwartym miejscu i zagra w fazie play off, gdzie powalczy o medale. Bełchatowianie w ćwierćfinale zmierzą się z Asseco Resovią. Pierwszy mecz zaplanowano na 20 marca.

PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin 3:0 (25:23, 25:16, 25:21)

PGE Skra: Petković, Huber, Sawicki, Łomacz, Bieniek, Katić – Milczarek (libero) oraz Piechocki, Mitić, Adamczyk.

MKS: Faryna, Schmidt, Bobrowski, Makowski, Kalembka, Santana – Gregorowicz (libero) oraz Haduch, Czyrniański, Gawryszewski, Teklak, Godlewski.

MVP: Mateusz Bieniek (PGE Skra Bełchatów)

Autor: Michał Konarski