Klub Aluron CMC Warta Zawiercie przekazał informację, że dziesięć z dwudziestu testów RT-PCR na zakażenie SARS-CoV-2 przeprowadzonych wśród osób związanych z drużyną dało wynik pozytywny. Na podstawie przeprowadzonych testów liczba zakażonych siatkarzy wzrosła do ośmiu.

U wszystkich zaobserwowano niektóre z objawów charakterystycznych dla lekkiego przebiegu COVID-19, takich jak gorączka nieprzekraczająca 38°C, utrata węchu i smaku, bóle głowy, bóle mięśni i stawów, kaszel, katar czy ogólne osłabienie.

– Objawowy przebieg zakażenia, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, odsunie niestety w czasie zakończenie izolacji domowej. Siatkarze oraz sztab medyczny pozostają w stałym kontakcie z lekarzem POZ, który nadzoruje przebieg izolacji. W związku z tym klub będzie wnioskował do Polskiej Ligi Siatkówki o zmianę terminów – poinformowali działacze klubu z Zawiercia.

Pozytywny wynik otrzymała również jedna osoba ze sztabu szkoleniowo-medycznego oraz jeden przedstawiciel działu organizacyjnego, który miał najczęstszy kontakt z drużyną. U obu tych osób zakażenie ma charakter bezobjawowy.