Trwa wymiana oświetlenia ulicznego wzdłuż Bulwaru Czarnej Przemszy. To jeden z ostatnich elementów trwającej od 2016 roku modernizacji.

Zakończono prace związane z położeniem nawierzchni na ścieżce dla spacerowiczów wzdłuż Bulwaru Czarnej Przemszy. Tym samym, zakończono budowę infrastruktury dla rowerzystów i spacerowiczów wzdłuż rzeki na odcinku od ulicy Wawel do ulicy 1 Maja. Jest to pierwszy etap inwestycji.

Wymiana oświetlenia Bulwar Czarnej Przemszy - fot. MC
Wymiana oświetlenia Bulwar Czarnej Przemszy – fot. MC

Obecnie, trwa wymiana i montaż sieci oświetleniowej wzdłuż brzegu rzeki – Bulwary Czarnej Przemszy w Sosnowcu. Tradycyjne latarnie zastąpić ma nowoczesne oświetlenie. – Na ten cel MZUK przeznaczył ponad 200 tys. złotych – informuje Rafał Łydek, dyrektor Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu.

Nowy system oświetlenia będzie wyposażony w detektory ruchu, które pozwolą na odpowiednią regulację natężenia światła, w przypadku wykrycia ruchu na ścieżce.

W kolejce na realizację czekają już kolejne zadania związane z tą inwestycją, w tym zwycięzca zeszłorocznej edycji budżetu, czyli projekt budowy łącznika Bulwaru Czarnej Przemszy z Bulwarem Brynicy.