Trener Zagłębia Sosnowiec, Valdas Ivanauskas, znowu został ukarany przez Komisję Ligi. Litwin został zawieszony na dwa mecze.

Komisja Ligi zajęła się w środę, 10 kwietnia, przypadkiem trenera Zagłębia, który podczas ostatniego ligowego meczu z Jagiellonią Białystok został usunięty z ławki rezerwowych.

Valdas Ivanauskas krytykował decyzje sędziego Zbigniewa Dobrynina oraz jego asystentów i w doliczonym czasie gry pierwszej połowy został usunięty na trybuny. – Zostałem wyrzucony, ale walczę za swoją drużynę, za klub. Mogą mnie zdyskwalifikować na cały sezon, ale wszyscy ciężko pracujemy, aby się utrzymać w Ekstraklasie – mówił po meczu szkoleniowiec Zagłębia.

Komisja Ligi była bezwzględna i zdecydowała o zawieszeniu Litwina na dwa najbliższe mecze ligowe. Ivanauskas obejrzy więc z wysokości trybun sobotnie spotkanie z Wisłą Płock oraz pierwszy mecz w grupie spadkowej.

Przypomnijmy, że to już druga taka kara nałożona na trenera Zagłębia Sosnowiec w ostatnim czasie. Wcześniej został on zawieszony po wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze. Wówczas nie mógł kierować zespołem w dwóch spotkaniach.

W sobotę, 13 kwietnia, w meczu z Wisłą Płock oraz w pierwszej kolejce fazy finałowej drużynę poprowadzą jego asystenci – Robertas Poškus i Michal Farkaš.