Przez trzy dni w sosnowieckim egzotarium podziwiać będzie można liczne ekspozycje storczyków i roślin egzotycznych w ramach kolejnej edycji Dni Orchidei.

Dni Orchidei na stałe wpisały się już w kalendarz imprez organizowanych, co roku w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. Wydarzenie co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Sosnowca i miast ościennych.

W tym roku kiermasz odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia. Zwyczajowo głównym motywem Dni Orchidei będą storczyki, tym razem towarzyszyć im będą rośliny egzotyczne. Odwiedzający sosnowieckie egzotarium podziwiać będą mogli rośliny owadożerne, kaktusy i tillandsie (oplątwy) oraz rośliny akwariowe i terrarystyczne.

Jak co roku, miłośnicy kwiatów przez kolejne trzy dni będą mogli nie tylko podziwiać wyjątkowe i intrygujące okazy, ale także poznać tajniki uprawy tych pięknych roślin. Nie zabraknie także kiermaszu roślin i akcesoriów do ich uprawy.

Wystawa będzie czynna od piątku do niedzieli (12-14.04) w godzinach 10.00-20.00, cena biletu normalnego to 3zł, a ulgowego 2zł. Warto podkreślić, że to ostatnia edycja, która odbędzie się w sosnowieckim egzotarium przed jego przebudową.