Napastnik Zagłębia Vamara Sanogo oraz trener Valdas Ivanauskas zostali ukarani przez Komisję Ligi.

Vamara Sanogo został ukarany czterema meczami dyskwalifikacji za uderzenie przeciwnika w ostatnim meczu ligowym z Górnikiem Zabrze. Ponadto Francuz musi zapłacić 5 tys. zł kary. Za zachowanie podczas tego spotkania ukarany też został trener sosnowiczan. Valdas Ivanauskas przez dwa najbliższe mecze nie będzie mógł poprowadzić swojego zespołu z ławki trenerskiej.

Przypomnijmy: w końcówce ostatniego meczu z Górnikiem Zabrze (1:2), doszło do przepychanki o piłkę między Vamarą Sanogo a Michałem Kojem. Francuz za końcową linią boiska próbował wyrwać piłkę zawodnikowi z Zabrza i uderzył go. Sędzia początkowo ukarał Sanogo żółtą kartką, ale po wideoweryfikacji VAR zmienił decyzję i pokazał mu czerwony kartonik.

Z kolei trenera Valdasa Ivanauskasa sędzia wyrzucił na trybuny za protesty i żywiołowe reagowanie na boiskowe wydarzenia.

CZYTAJ: Poprzeczka, słupek i VAR. Pechowa porażka Zagłębia w Zabrzu

Po 23. kolejkach Lotto Ekstraklasy, piłkarze Zagłębia wciąż okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Do bezpiecznego miejsca tracą już osiem punktów. Najbliższym rywalem sosnowiczan będzie Korona Kielce.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Valdas Ivanauskas: Czy nasz klub komuś nie pasuje?

 

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here