Koncert zwycięzcy programu „Mam Talent”, bezpłatne badania, porady wizażystki, degustacje lokalnych produktów, a także porady dla młodych mam i kobiet w ciąży – to tylko niektóre atrakcje Dnia Kobiet, który odbędzie się w sosnowieckiej Muzie.

„Kobieta piękna i zdrowa” – to doroczna impreza dla pań z okazji Dnia Kobiet, którą od kilku lat dla mieszkanek Zagłębia organizuje posłanka Anna Nemś. W tym roku, pomysłodawczyni projektu postanowiła zorganizować takie spotkanie dla sosnowiczanek. Spotkanie z okazji Dnia Kobiet odbędzie się w sobotę, 10 marca w sosnowieckiej Muzie, początek o godzinie 10:00. Tego dnia będzie się sporo działo.

W programie m.in.: koncert zwycięzcy „Mam Talent”- akordeonisty, Lukasa Gogola oraz uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu, bezpłatne badania: wzroku pod kątem zaćmy, poziomu cukru we krwi, ciśnienia, palpacyjne badanie piersi, a także porady dla młodych mam i kobiet w ciąży.

Tego dnia na wszystkie panie czeka także kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, porady wizażysty, manikiurzysty i fryzjera. Będzie także coś dla podniebienia i oka, czyli degustacje produktów lokalnych firm oraz prezentacja rękodzieła i bibułkarstwa. Wstęp na wszystkie badania, porady i atrakcje jest bezpłatny.

Dzień kobiet w Sosnowcu - fot. mat.pras.
Dzień kobiet w Sosnowcu – fot. mat.pras.

Warto także dodać, że posłanka Anna Nemś jest założycielką Fundacji Wielkich Możliwości EuGeniusz, a także pomysłodawczynią wielu różnego rodzaju inicjatyw prospołecznych. Od 2011 roku w Zawierciu organizuje festyny z okazji Dnia Dziecka. W tym samym roku rozpoczęły się także lipcowe spotkania imieninowe dla imienniczek, od roku 2016 ta doroczna impreza przybrała formę sportowo-rekreacyjną i funkcjonuje pod nazwą Imieninowego Marszu po Zdrowie.

Z kolei od 2012 roku organizuje doroczne, bezpłatne kolonie dla najbardziej potrzebujących dzieci. Pani poseł pomaga także maturzystom, dzięki jej inicjatywie od 2014 roku organizowany jest cykl bezpłatnych zajęć z matematyki. Rok później zapoczątkowała w Zawierciu akcję „Wigilia dla potrzebujących”.

Natomiast w 2017 roku w grudniu w Sosnowcu i Zawierciu zorganizowała, wspólnie z przedsiębiorcami, świąteczną akcję „Stacja Gwiazdka”. Udało się zorganizować 300 paczek dla osób chorych i potrzebujących.

Czy hokejowe Zagłębie Sosnowiec awansuje do ekstraligi?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...