Coroczne święto obchodzone 8 marca zbliża się wielkimi krokami. Jednak władze Będzina stwierdziły, że jeden dzień to za mało, dlatego dla wszystkich pań przygotowano Tydzień Kobiet.

W tym roku szykuje się prawdziwe święto kobiet. W Będzinie kobiety świętować będą aż tydzień. Atrakcji na pewno nie zabraknie, a wśród nich każda z nas znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku.

Kabaret, seans filmowy, maratony zumby i aqua aerobiku oraz bezpłatne zwiedzanie obiektów muzealnych to nie lada atrakcje, jakie przygotowane zostały dla pań z okazji ich święta. Dzięki nim mieszkanki Będzina będą mogły odpocząć i naładować akumulatory, a wszystko to w przyjaznym kobiecym gronie.

Niezwykły Tydzień Kobiet zainauguruje zwiedzanie zamku (9-16) oraz podziemi będzińskich (12-14), które odbędą się 5 marca. Natomiast, dzień później, czyli 6 marca mieszkanki Będzina będą mogły również za darmo zwiedzić Pałac Mieroszewskich (9-17) oraz dom modlitwy Mizrachi (12-14).

W piątek, 8 marca dla pań z okazji ich święta w Teatrze Dzieci Zagłębia wystąpi kabaret OT.TO. Kto raz widział kabaret OT.TO na żywo, wie, że taki rodzaj kontaktu jest zdecydowanie bogatszy i bardziej satysfakcjonujący niż relacja telewizyjna, która nie jest w stanie oddać temperatury i atmosfery występu.

Dzień później, 9 marca na terenie basenu OSiR odbędzie się maraton aqua aerobiku. W programie 3 godziny zabawy. Start o godz. 15:00. Tego samego dnia w kinie Nowość wyświetlona zostanie komedia bez kompleksów, „Jestem taka piękna!”.

Następnego dnia również zaplanowany aktywny wypoczynek. Tym razem podczas 5-godzinnego maratonu zumby, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 13. Maraton wystartuje o 15:00, wstęp wolny.

– Specjalnie z okazji Tygodnia Kobiet maraton poprowadzą najlepsi instruktorzy zumby płci męskiej, którzy mają zdolność zarażania dobrym humorem i pozytywną energią, a dzień spędzony w ich towarzystwie na pewno dostarczy wszystkim uczestnikom mnóstwa endorfin! – zachęcają organizatorzy.