W czwartek, 15 marca w Będzinie odbędzie się spotkanie z Tomaszem Kostro, dziennikarzem, publicystą i autorem książek o Zagłębiu Dąbrowskim, podczas którego promowana będzie jego najnowsza publikacja „Zagłębie, którego już nie ma”.

Dzięki bogactwu prezentowanych w albumie fotografii obiektów, które przestały istnieć
w przestrzeni Będzina, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca, książka jest zaproszeniem do nostalgicznego spaceru po czterech zagłębiowskich miastach.

Jak podkreślono we wstępie publikacji „prezentowany album powinien przypomnieć starszym i pokazać młodszym, jak bardzo na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci zmienia się pejzaż regionu, wygląd miast i poszczególnych obiektów”.

Nie ma już czeladzkiej karczmy, sosnowieckiego wiaduktu przy rondzie Ludwika, nie ma szybów wydobywczych, wielkich pieców, kominów, drewnianych będzińskich i czeladzkich domków. Można je zobaczyć zarejestrowane na unikatowych fotografiach, w albumie Tomasza Kostro, który został wydany pod koniec 2017 roku przez łódzki Dom Wydawniczy Księży Młyn.

Obok zdjęć, tłumaczenia na język angielski atutem albumu jest osoba samego autora. Tomasz Kostro związany od urodzenia z Sosnowcem dziennikarz i publicysta,
z charakterystyczną dla zawodu dociekliwością i rzetelnością bada historię Zagłębia Dąbrowskiego, którego już nie ma, w zbiorach muzeów, bibliotek oraz dokumentach zgromadzonych w kolekcjach osób prywatnych.

Podczas spotkania z Tomaszem Kostro, które odbędzie się 15 marca o godzinie 17:00 w klubie „Pod Sową” będzińskiej książnicy, będzie możliwość nabycia albumu
i otrzymania dedykacji autora.

Czy hokejowe Zagłębie Sosnowiec awansuje do ekstraligi?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here