Kacper Radkowski odchodzi z Zagłębia Sosnowiec. Młody obrońca został zawodnikiem Śląska Wrocław.

Kacper Radkowski od 2018 roku reprezentował barwy Zagłębia Sosnowiec. Szeregi wrocławskiego klubu zasili po zakończeniu trwającego jeszcze sezonu Fortuna 1. Ligi. W obecnych rozgrywkach mierzący 194 cm stoper wystąpił w dziewięciu ligowych spotkaniach.

Zawodnik związał się z wrocławskim klubem umową obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku. – Obserwowaliśmy Kacpra od dłuższego czasu i w naszej ocenie ma on wszelkie predyspozycje ku temu, by w przyszłości grać na naprawdę wysokim poziomie – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Kacper Radkowski zawodnikiem Śląska Wrocław

Urodzony w 2001 roku zawodnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Legii Warszawa. Następnie przeniósł się do innego stołecznego klubu – Varsovii, a od blisko trzech lat był graczem Zagłębia Sosnowiec. Środkowy obrońca w sezonie 2018/2019 zdążył zadebiutować na boiskach ekstraklasy, rozgrywając dwa mecze. Ma za sobą również występy w reprezentacji Polski U19.

Jestem szczęśliwy, że dołączę do Śląska Wrocław i z pewnością jest to dla mnie duża szansa. Od zawsze moim celem była gra w Ekstraklasie, dlatego jestem bardzo wdzięczny klubowi. Wiem, że we Wrocławiu będę miał świetne warunki do dalszego rozwoju i jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję – podkreśla Kacper Radkowski.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Weronika Zawistowska zawodniczką Bayernu Monachium

FOTO: Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl