Weronika Zawistowska odchodzi latem z Czarnych Sosnowiec. 21-letnia reprezentantka Polski podpisała trzyletni kontrakt z Bayernem Monachium.

Utalentowana skrzydłowa Czarnych Sosnowiec w okienku letnim przenosie się do Niemiec. Weronika Zawistowska podpisała trzyletni kontrakt z Bayernem Monachium. W pierwszym sezonie nie będzie jednak reprezentowała jego barw, a zostanie wypożyczona. Na razie nie wiadomo jeszcze, do jakiego klubu.

– Weronika to utalentowana zawodniczka z dużym potencjałem. Wspólnie opracowaliśmy dla niej plan rozwoju na najbliższe lata. Na początku chcemy dać jej szansę na wypożyczeniu, by mogła regularnie grać na wysokim poziomie – powiedziała Bianca Rech, dyrektorka sportowa żeńskiej części Bayernu.

Weronika Zawistowska podpisała kontrakt z Bayernem Monachium – fot. FC Bayern München AG

Weronika Zawistowska jest wychowanką MUKS Praga Warszawa. W latach 2015-2019 grała w Górniku Łęczna, a od 2019 roku jest zawodniczką Czarnych Sosnowiec.

– To dla mnie wielki krok do przodu. Jestem ogromnie szczęśliwa, że Bayern obdarzył mnie zaufaniem. Wiem jednak, że muszę coś za tę szansę dać od siebie – podkreśla Weronika Zawistowska. – Chcę się jak najbardziej rozwinąć. Wiem, jak trzeba być dobrym, by grać w Bayernie. To mój cel. Dam z siebie wszystko, by się spełniło moje marzenie już po pierwszym roku debiutu w Bundeslidze – dodaje 21-latka.