W sobotę, wyłączony z ruchu będzie odcinek ulicy Grota-Roweckiego od skrzyżowania z aleją Mireckiego do ulicy Gospodarczej. Na kierowców czekają objazdy.

To kolejny etap wartej 4,8 mln zł przebudowy ulicy Grota-Roweckiego w Sosnowcu. Zmiany w organizacji ruchu związane są z układaniem ostatniej warstwy asfaltu na przebudowywanej ulicy.

Całe zadanie obejmuje budowę dwóch rond na odcinku drogi S-86 do ul. Udziałowej, co w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo i ułatwi wyjazd z dróg podporządkowanych. Prace zostały podzielone na dwa etapy.

Projekt zakłada budowę ronda przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego – Hallera – Ptasia oraz ronda przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego i Gospodarczej.

W związku z planowanymi pracami, w sobotę, 10 listopada, od wczesnych godzin porannych z ruchu wyłączony będzie fragment remontowanej ulicy. Na kierowców czekają utrudnienia. Zakaz ruchu dotyczy również autobusów komunikacji publicznej, które będą jeździły objazdami.

Zmiany dotyczą przejazdu linii autobusowych nr: 35, 88, 100, 935, 40, 91, 807, 26, 150, 622 oraz 723. Szczegółowy rozkład zmian znajduje się na stronie internetowej KZK GOP.