Bezpieczeństwo, inwestycje, infrastruktura sportowa, edukacja – to część projektów, które zwyciężyły w pierwszej edycji będzińskiego budżetu obywatelskiego.

Znamy wyniki pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Będzinie. Dzięki niemu mieszkańcy mogą inicjować i decydować o inwestycjach w swoich dzielnicach. Na sugestie mieszkańców przeznaczona będzie kwota miliona złotych.

Spośród 47 projektów do realizacji trafi 9, które zostały wybrane przez mieszkańców. Do realizacji, w przyszłym roku, zakwalifikowano następujące projekty: Bezpieczny Będzin (wyposażenie OSP Grodziec) oraz inwestycje remontowo-modernizacyjne i zakup sprzętu specjalistycznego dla OSP Łagisza.

Ponadto, w przyszłym roku wybudowane zostanie boisko do siatkówki plażowej oraz streetballu, a także plac zabaw dla dzieci przy Przedszkolu Miejskim nr 9, doposażony i ogrodzony zostanie również plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 14. Mieszkańcy zdecydowali o wsparciu Teatru Dormana, który zrealizuje musical „Kręgi życia”.

Nie zapomniano także o miejskich inwestycjach. W rejonie bloku przy ul. Szymborskiej powstanie parking, a przy ul. Kolorowej wybudowana zostanie droga dojazdowa do garaży.

W przyszłym roku, góra św. Doroty w Grodźcu stanie się miejscem rekreacji dla mieszkańców, gdzie wykonane zostanie oświetlenie i urządzone zostaną miejsca odpoczynku i relaksu.