Edward Bober powalczy o urząd prezydenta Dąbrowy Górniczej. Obecny radny to kandydat Dąbrowskiej Wspólnoty Samorządowej.

W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej Edward Bober, który w radzie zasiada od 2002 roku, ogłosił, że będzie się ubiegać o urząd prezydenta Dąbrowy Górniczej. Wystartuje z komitetu wyborczego Dąbrowskiej Wspólnoty Samorządowej.

– Dobre zarządzanie szpitalem (ZCO), inwestycje na terenach zielonych, budowa mieszkań, budowa wielofunkcyjnego stadionu sportowego, wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, a także zmniejszenie zadłużenia miasta – to główne tezy programu kandydata.

– O pozostałych tezach będziemy rozmawiać podczas spotkań z mieszkańcami, które odbędą się w ramach cyklu „Porozmawiajmy o Dąbrowie”. Spotkam się z mieszkańcami każdej dzielnicy, by poznać ich oczekiwania, pomysły jak i obawy – mówi Edward Bober.

Edward Bober ma 55 lat. Z Dąbrową Górniczą związany jest od prawie pół wieku. Tu pracuje, wraz z żoną Urszulą, tu także prowadzi firmę. W Dąbrowie mieszka również jego dwóch synów.

Studia wyższe z zakresu polityki społecznej ukończył na Uniwersytecie Śląskim. Absolwent pięciu kierunków studiów podyplomowych. Od 2004 roku lat kierownik jednego z działów w MOPS w Dąbrowie Górniczej. Wieloletni radny Rady Miejskiej Dąbrowy Górniczej, przedsiębiorca. Utytułowany m.in. „Dąbrowianinem Roku”, Srebrną oraz Złotą Odznaką „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”.

Od wielu lat znany w mieście ze swojej działalności społecznej i charytatywnej. Szczególnie uważny na potrzeby niepełnosprawnych, najbardziej potrzebujących i seniorów. Aktywny propagator sportu wśród najmłodszych.

Od 2001 roku członek Ochotniczej Straży Pożarnej. Od wielu lat honorowy krwiodawca, organizator akcji edukacyjnej rozprawiającej się z mitami na temat oddawania krwi. Twórca stowarzyszenia Dąbrowska Wspólnota Samorządowa, która od 11 lat zrzesza ludzi, którzy bezinteresownie i skutecznie działają na rzecz ludzi i miasta.

O urząd prezydenta powalczą także Katarzyna Zagajska (Stowarzyszenie Razem dla Dąbrowy Górniczej), Marcin Bazylak, któremu poparcie przekazał prezydent Zbigniew Podraza, Artur Borowicz wspólny kandydat Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska i Nowoczesna) i Tatiana Duraj-Fert (Prawo i Sprawiedliwość).