W środę, 29 sierpnia, w czasie sesji Rady Miejskiej, radna Katarzyna Zagajska ogłosiła, że będzie się ubiegać o urząd prezydenta Dąbrowy Górniczej z ramienia Stowarzyszenia „Razem dla Dąbrowy Górniczej”. – Chcę wspólnie z mieszkańcami zmieniać Dąbrowę Górniczą w miasto otwarte dla ludzi, dające każdemu warunki do rozwoju i szczęśliwe życie – zapowiedziała.

W czasie środowej sesji poznaliśmy kolejną kandydatkę na prezydenta Dąbrowy Górniczej – jest nią radna Katarzyna Zagajska. O fotel prezydenta będzie się ubiegać z ramienia Stowarzyszenia „Razem dla Dąbrowy Górniczej”, którego jest prezesem.

– Od wielu lat z całą mocą i energią pracuję na rzecz mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Nieraz miałam okazję mówić o błędnych decyzjach, które podejmuje obecny prezydent miasta i jego najbliżsi współpracownicy. Pytałam o ich intencje i celowość, a przede wszystkim z sukcesem nakłaniałam do zmiany krzywdzącego dla mieszkańców stanowiska – powiedziała podczas swojego wystąpienia Zagajska.

Jestem osobą, która w powierzone obowiązki bardzo się angażuje, a wszystkie przeciwności jeszcze bardziej mobilizują mnie do działania. Tak było choćby w przypadku starań o likwidację opłaty adiacenckiej, która została wprowadzona w Dąbrowie Górniczej
w maksymalnej możliwej stawce właśnie z inicjatywy obecnego prezydenta i jego najbliższych współpracowników. Wszyscy dobrze pamiętamy sytuację mieszkańców, którzy w efekcie tej decyzji mieli do zapłaty nawet po kilka tysięcy złotych – dodała.

Radna przypomniała, że na co dzień działa na rzecz poprawy stanu dróg i ochrony środowiska naturalnego w mieście, termomodernizacji placówek oświatowych, poprawy jakości dąbrowskiej edukacji, a także wspiera dzieci i osoby z niepełnosprawnościami.

Z dumą przyjmuję informacje, że jestem dla wielu mieszkańców osobą „pierwszego kontaktu”, gdy któryś z mieszkańców boryka się z problemami. Jednocześnie z pokorą zabieram się do pracy nad ich rozwiązaniem – powiedziała Katarzyna Zagajska.

„Podjęłam decyzję, że chcę zostać prezydentem Dąbrowy Górniczej, aby wspólnie z Wami zmienić to miasto, w miejsce otwarte dla ludzi, dające każdemu warunki do rozwoju oraz szczęśliwe i spokojne życie.”

Uważam, że w nowocześnie zarządzanym mieście nie ma miejsca na zamknięty na problemy ludzi Urząd Miejski, w którym najwyższej rangi urzędnicy już dawno zapomnieli, że tak naprawdę ich szefem i pracodawcą jest każdy mieszkaniec tego miasta. Mamy szansę skończyć z decyzjami o najważniejszych sprawach Dąbrowy Górniczej, które zapadają w zaciszu gabinetów i braku szacunku, dla osób o odmiennym zdaniu i potrzebach – powiedziała.

Kandydatka „Razem dla DG”  poinformowała, że „projekt przywrócenia mieszkańcom Dąbrowy Górniczej to pomysł wypracowany na spotkaniach i warsztatach z mieszkańcami”.

– Wspólnie ze Stowarzyszeniem Razem dla DG spotykaliśmy się z ludźmi, pytaliśmy o ich opinie i problemy. W ten sposób powstał program wyborczy Komitetu Wyborczego Razem dla Dąbrowy Górniczej. To wciąż otwarty dokument, gotowy na potrzeby i propozycje dąbrowian. Wierzę, że Dąbrowa Górnicza w końcu ma szansę być miastem, na jakie zasługuje każdy z nas – zakończyła swoje wystąpienia.

Katarzyna Zagajska ma 45 lat. Ukończyła Politechnikę Śląską, a także studia doktoranckie z zakresu metalurgii i transportu na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Przedsiębiorca, prezes Stowarzyszenia „Razem dla Dąbrowy Górniczej”, od 8 lat pracuje także na rzecz mieszkańców jako radna. Jako przedstawicielka Dąbrowy Górniczej bierze udział w pracach czterech komisji Związku Miast Polskich: Komisji Partnerstwa i Dialogu, Komisji Sportu, Komisji Polityki Miejskiej i Rozwoju Miast, Komisji Edukacji. Prywatnie jest mężatką i mamą trójki dzieci.

O urząd prezydenta Dąbrowy Górniczej będą się także ubiegać Marcin Bazylak, któremu poparcie przekazał obecny prezydent Zbigniew Podraza oraz Artur Borowicz wspólny kandydat Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska i Nowoczesna).

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. Powodzenia,
    Może nareszcie zmiana tej kliki od blisko 20 lat! Ciężko jej będzie udźwignąć miasto z takim ogromnym zadłużeniem. Liczę na koniec grupy SLD

  2. Jest szansa na dobre zmiany dla Dąbrowy Górniczej. Wielokrotnie uczestniczyłem na spotkaniach gdzie Zagajska pomagała rozwiązywać problemy ludzi m.in dotyczące opłaty adiacenckiej. Nie bała się zadawać trudnych pytań Podrazie na które często nie znał odpowiedzi.
    Osobiście uważam że trzeba przerwać rządy SLD. Wiem po kiedyś sam należałem do tej partii, ale po kilku spotkaniach zrezygnowałem. Jeśli ktoś uważa że Bazylak będzie dobrym prezydentem to się zdziwi. Tych ludzi interesuje tylko własna kieszeń, a obywatel jak ma problem to traktowany jest jak persona non grata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here