W środę, 23 maja komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości ustalił ponad 40 kandydatur na prezydentów miast w nadchodzących wyborach samorządowych. Poinformowała o tym po posiedzeniu komitetu rzeczniczka partii Beata Mazurek. Poniżej prezentujemy kandydatury z miasta naszego regionu.

BĘDZIN 

W Będzinie o fotel prezydenta powalczy Arkadiusz Grabowski, senator IX kadencji. W 2004 roku ukończył studia na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach, a w 2006 roku – studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2006 – 2010 był radnym Rady Powiatu Będzińskiego, a od 2014 roku do 2015 roku – Sejmiku Województwa Śląskiego.

DĄBROWA GÓRNICZA 

W Dąbrowie Górniczej zaskoczeniem może być kandydatura Tatiany Duraj-Fert. Ukończyła Dziennikarstwo i komunikacje społeczną na WSH Humanitas. W przeszłości pracowała jako szef marketingu i PR w Pałacu Kultury Zagłębia, była także rzecznikiem prasowym Parku Śląskiego.

JAWORZNO 

W Jaworznie poparcia PiS udzielił Pawłowi Silbertowi, który prezydentem tego miasta jest od 2002 roku. Z wykształcenia magister ekonomii o specjalności finanse. Ukończył także studia podyplomowe na Akademii Górniczo-Hutniczej w zakresie zarządzania funduszami Unii Europejskiej oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim w zakresie retoryki.
Bezpartyjny, kieruje Stowarzyszeniem Jaworzno Moje Miasto, należy do NSZZ Solidarność.

SOSNOWIEC 

W Sosnowcu o fotel prezydenta powalczy Renata Zmarzlińska-Kulik. Jest absolwentką socjologii, ukończyła również studia podyplomowe z administracji i zarządzania. W listopadzie 2015 roku dołączyła do Rady Miasta Sosnowca, zastępując Michała Potocznego, który został senatorem. Radna pracuje w będzińskim starostwie. W przeszłości była m.in. dyrektorem sosnowieckich domów dziecka.

ZAWIERCIE 

Z kolei w Zawierciu kandydatką na prezydenta miasta została Beata Chawula. Studiowała politologię i zarządzanie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Chawula pracuje w Zawierciu, w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Więcej o poszczególnych kandydatach wkrótce. 

Skomentuj przez Facebook

9 KOMENTARZE

  1. Jakby nie patrzeć będą oszczędności… pierwsza tura w Sosonowcu i po wszystkim ( no chyba, że nasz Prezio odwali jakiś alkoholowy lub romansowy skandal).

  2. W Sosnowcu PiS wystawia „młodą i perspektywiczną” kandydatkę, która w sierpniu…osiągnie wiek emerytalny 😉

  3. […] Paweł Silbert może liczyć na poparcie Prawa i Sprawiedliwości. – To szansa na kontynuację bardzo udanej współpracy między koalicją Prawa i Sprawiedliwości i Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto, która na czele z Pawłem Silbertem, od wielu lat konsekwentnie zmienia Jaworzno w jedno z najnowocześniejszych miast w Polsce – podkreśla Dariusz Starzycki, poseł PiS i były wiceprezydent Jaworzna. […]

  4. Czy aby tylko alkoholowy, poza tym po pierwszej turze to on powinien być pozamiatany dla zdrowia tego miasta. A jeszcze co do romansu to musiałby być taki na skalę Misiewicza bo te inne są dość powszechnie znane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here