W Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu trwa montaż kącika zabaw, który powstaje dzięki zajęciu drugiego miejsca sosnowieckiego szpitala w ogólnopolskim konkursie „Serenada dla dzieci”.

Sosnowiec wraz z sześcioma innymi miastami, dzięki zaangażowaniu swoich mieszkańców zwyciężył w ogólnopolskim konkursie „Serenada dla dzieci”. Teraz trwa instalacja kącika zabaw w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II, która składa się z wieży z manualnymi zabawami, stolika z krzesłami, regału z zabawkami i książkami oraz zestawu do kolorowania.

Idea akcji

„Serenada dla dzieci” to ogólnopolska inicjatywa Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, w ramach której organizowane są kąciki zabaw dla dzieci w szpitalach. Dotychczas powstały 23 „Serenadowe Kąciki”. Miejsca te wyposażane są w regały, stoliki, krzesła, książeczki, zestawy do kolorowania oraz gry edukacyjne. Zdaniem organizatorów kąciki te mają za zadanie rozładować stres małych pacjentów oraz pomóc w edukacji z zakresu zdrowego stylu życia.

Sosnowiecki szpital dzięki zaangażowaniu władz miasta, radnych oraz mieszkańców zajął drugie miejsce w tym ogólnopolskim konkursie ustępując tylko Wojewódzkiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie.