Czarni Sosnowiec szybko rozpoczęli budować zespół na nowy sezon Ekstraligi kobiet. Klub poinformował o przedłużeniu kontraktu z Dżesiką Jaszek.

24-letnia najlepsza napastniczka Dżesika Jaszek przedłużyła współpracę z Czarnymi o rok z opcją przedłużenia kontraktu o kolejnych 12 miesięcy.

Reprezentantka Polski w ekipie z Sosnowca gra od sezonu 2018/2019. W tym czasie w barwach Czarnych rozegrała 39 oficjalnych spotkań w Ekstralidze kobiet i Pucharze Polski, w których strzeliła 33 bramki. W sezonie 2019/2020 Dżesika Jaszek wystąpiła w jedenastu spotkaniach i zdobyła dziesięć goli.

Dżesika Jaszek zostaje w Sosnowcu – fot. Czarni Sosnowiec
Dżesika Jaszek zostaje w Sosnowcu – fot. Czarni Sosnowiec

Co dalej z rozgrywkami?

Piłkarki wciąż nie wiedzą, co dalej z tegorocznymi rozgrywkami Ekstraligi kobiet. Przypomnijmy, że po wybuchu pandemii koronawirusa zostały one zawieszone. Ostateczna decyzja miała zapaść do 24 maja, ale nadal niewiele wiadomo.

– Spokojnie, nie jesteśmy w gorącej wodzie kąpani. Nie zależy nam na tym, żeby wszystko kończyć przy zielonym stoliku. Czekamy, czy jest możliwość, żeby przeprowadzić rozgrywki do końca. Będziemy to analizować i w najbliższych dniach podejmiemy wiążące decyzje. Musimy się zastanowić. Nie chcemy nikogo skrzywdzić. Myślę, że do końca tygodnia wszystko będzie jasne – powiedział w wywiadzie udzielonym portalowi sport.tvp.pl Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

W przypadku, gdyby nie udało się dokończyć rozgrywek, uznana za ostateczną zostanie obecna tabela. Wtedy mistrzostwo przypadnie Górnikowi Łęczna. Wicemistrzami zostaną Medyk Konik i Czarni Sosnowiec. Obie ekipy mają po 25 punktów. Z elitą pożegnają się natomiast KKP Rem Marco Bydgoszcz i Rolnik Biedrzychowice Głogówek.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Jak zakończy się sezon w Ekstralidze kobiet?