Rusza długo wyczekiwany remont basenu w parku Grabek w Czeladzi. Miasto przekazało już wykonawcy plac budowy.

Prawie 12 mln złotych ma kosztować przebudowa nieczynnego kąpieliska w parku Grabek w Czeladzi. Za inwestycję odpowiedzialna jest firma Cew z Sosnowca.

– Pierwszym etapem remontu, który wkrótce się rozpocznie, będzie przebudowa i rozbudowa obecnego parkingu przed basenem. Powstanie dokładnie 107 dobrze oświetlonych lampami ledowymi miejsc parkingowych. Wyburzone też zostaną budynki byłych szatni. Wiemy już na podstawie zaakceptowanego projektu, jak będzie wyglądał po remoncie parking, ale nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądał cały basen, bo ta część projektu jeszcze się tworzy – tłumaczy Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Nowy basen w Czeladzi - fot. UM Czeladź
Nowy basen w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Nowoczesny basen

Przebudowa starego basenu przy ulicy Legionów to jeden z priorytetów władz Czeladzi. – Ten obiekt od wielu lat wymagał kapitalnego remontu i nadszedł czas, by wreszcie zrealizować oczekiwania mieszkańców – mówił kilka miesięcy temu burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Cały projekt zakłada przebudowę otwartego basenu wraz z zagospodarowaniem terenu i budową zaplecza sanitarno-szatniowego oraz remontem, rozbudową i budową parkingów przy ulicy Legionów w Czeladzi w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Nowy basen w Czeladzi - fot. UM Czeladź
Nowy basen w Czeladzi – fot. UM Czeladź

W parku Grabek ma powstać otwarty basen pływacki (4 tory, 200 m kw.), basen rekreacyjny (ok. 440 m kw.), basen otwarty połączony z wodnym placem zabaw (ok. 350 m kw.) oraz brodzik rekreacyjny z atrakcjami (ok. 400 m kw.). Ma również powstać plaża, jacuzzi, kilka zjeżdżalni, szatnie, budynek obsługi (ok. 210 m kw.) oraz część socjalna.

Całość uzupełni rekreacyjny plac zabaw z siłownią na świeżym powietrzu i urządzeniami do zabawy. Powstaną m.in. stoły do gry w tenisa stołowego, a także stoły z siedziskami do gry w szachy.

Na przygotowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie przebudowy obiektu sosnowiecka firma ma czas do końca kwietnia 2021 roku.

Nowy basen w Czeladzi - fot. UM Czeladź
Nowy basen w Czeladzi – fot. UM Czeladź

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Stary basen będzie jak nowy. Przetarg rozstrzygnięto za drugim razem