Sosnowieccy policjanci zatrzymali dwoje nietrzeźwych rodziców: 19-letnią kobietę i 43-letniego mężczyznę, którzy sprawowali opiekę nad 2-miesięcznym dzieckiem.

Do dyżurnego Komisariatu Policji V w Sosnowcu wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w okolicy jednego z parków widziano mocno nietrzeźwych rodziców „opiekujących się” malutkim dzieckiem. Policjanci natychmiast ruszyli na miejsce i szybko znaleźli opisaną w zgłoszeniu parę.

– Na miejscu okazało się, że maluch znajdujący się w wózku, prowadzonym przez dwoje mieszkańców Sosnowca, jest ubrany stosownie do pory roku i nie sprawia wrażenia ogólnie zaniedbanego – mówi podkom. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. – Jego rodzice natomiast byli kompletnie pijani – kobieta miała w wydychanym powietrzu prawie 2,5 promila alkoholu, mężczyzna miał blisko 3 promile – dodaje.

Dziecko trafiło pod opiekę lekarzy, a następnie decyzją sądu zostało przekazane do rodziny zastępczej do czasu podjęcia ostatecznej decyzji, co do dalszego sposobu sprawowania opieki nad maluchem. Tym samym o dalszym toku postępowania i zakresie odpowiedzialności rodziców zadecyduje prokurator i sąd.