Piłkarki Czarnych Sosnowiec pokonały GKS Katowice 1:0 i zapewniły sobie mistrzostwo Polski na kolejkę przed końcem sezonu Ekstraligi kobiet. To trzynasty tytuł w historii klubu.

Losy sobotniego spotkania rozstrzygnęła Agnieszka Jędrzejewicz, która w trzeciej minucie meczu zdobyła jedyną bramkę. Zwycięstwo Czarnych uratowała w końcówce Anna Szymańska, której dwie interwencje uchroniły sosnowiczanki od straty punktów.

Sosnowiczanki po 21-letniej przerwie wywalczyły swój trzynasty tytuł w historii. Poprzednio Czarne z mistrzostwa Polski cieszyły się w sezonie 1999/2000.

Czarni Sosnowiec mistrzem Polski

W 21 meczach podopieczne Sebastiana Stemplewskiego zdobyły 56 punktów. Na dorobek ten złożyło się osiemnaście zwycięstw, dwa remisy i jedna porażka. Sosnowiczanki strzeliły 73 bramki, a straciły zaledwie 8.

W ostatniej kolejce sezonu Zagłębianki zagrają w Sosnowcu z KKP Bydgoszcz (29 maja).