Czarni Sosnowiec, aktualne mistrzynie Polski, triumfowały również w finale Pucharu Polski. Podopieczne Sebastiana Stemplewskiego pokonały TME UKS SMS Łódź 1:0.

Piłkarki z Sosnowca po raz czwarty z rzędu zagrały w finale Pucharu Polski, jednak dopiero teraz udało się wywalczyć dwunaste już trofeum w historii klubu.

Czarni Sosnowiec z Pucharem Polski!

Sosnowiczanki lepiej rozpoczęły spotkania na stadionie Polonii Warszawa. Przewagę udało się udokumentować w 25. minucie. Wtedy to Alicja Sokołowska zbyt wysoko uniosła nogę, za co podyktowany został rzut karny. Na gola zamieniła go Martyna Wiankowska.

W kolejnych minutach sosnowiecka lokomotywa próbowała podwyższyć prowadzenie, ale za każdym razem na posterunku była bramkarka SMS-u Łódź Oliwia Szperkowska.

W drugiej części spotkania dwukrotnie drogę do bramki odnajdowała Weronika Zawistowska. Za każdym razem znajdowała się jednak na spalonym. Po drugiej stronie szans szukały Adriana Achcińska, Gabriela Grzybowska i Klaudia Jedlińska.

Łzy Alicji Materek

Od 72. minuty zespół z Sosnowca musiał grać w dziesiątkę. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarana została – w dość kontrowersyjnych okolicznościach – Alicja Materek, która miała faulować rywalkę przy oddawaniu strzału. Zawodniczka Czarnych nie zgadzała się z tą decyzją i opuściła boisko zalana łzami.

Łodzianki chciały doprowadzić do wyrównania. W doliczonym czasie gry Adriana Achcińska miała kapitalną okazję, jednak jej strzał z rzutu wolnego obroniła Anna Szymańska. Zagłębianki wygrały 1:0 i mogą świętować zdobycie podwójnej korony!

Warto też dodać, że klub z Sosnowca za zdobycie trofeum otrzyma 400 tysięcy złotych, czyli dwukrotnie więcej niż za mistrzostwo kraju.

Czarni Sosnowiec – TME SMS Łódź 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 – Martyna Wiankowska (24., karny)

Czarni Sosnowiec: Anna Szymańska – Wiktoria Kuciewicz, Olga Zubczyk, Patricia Fisherova, Martyna Wiankowska – Dorota Hałatek, Andrea Horvathova – Weronika Zawistowska (87. Paulina Zawiślak), Alicja Materek, Nikol Kaletka (76. Dżesika Jaszek) – Agnieszka Jędrzejewicz.

SMS Łódź: Oliwia Szperkowska – Yuria Enjo (89. Agnieszka Glinka), Katarzyna Konat (86. Ewelina Piórkowska), Wiktoria Zieniewicz, Daria Kurzawa – Adriana Achcińska, Alicja Sokołowska (79. Maria Zbyrad) – Dominika Gąsieniec (75. Nadia Krezyman), Gabriela Grzybowska, Anna Rędzia – Klaudia Jedlińska.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Czarni Sosnowiec mistrzem Polski! Trzynasty tytuł w historii klubu

Na zdjęciu piłkarki Czarnych Sosnowiec po wywalczeniu mistrzostwa Polski (foto: Dawid Juszczyk)