Czy Grażyna Welon pokona Arkadiusza Chęcińskiego i zostanie prezydentem Sosnowca? Na to liczą sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.

Jak już pisaliśmy, o fotel prezydenta stolicy Zagłębia Dąbrowskiego walczy sześciu kandydatów. Wśród nich jest Grażyna Welon, którą wystawiło Prawo i Sprawiedliwość.

60-letnia Grażyna Welon jest absolwentką Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach i Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Przez czterdzieści lat swojej kariery zawodowej była związana z Urzędem Skarbowym w Sosnowcu. Ostatnio pełniła funkcję kierownika Działu Kontroli Podatkowej. Przez 23 lata była także przewodniczącą NSZZ „Solidarność” pracowników skarbowych w tym urzędzie. Teraz chce zostać prezydentem Sosnowca.

– Jestem osobą ambitną, empatyczną, odważną i zorganizowaną. Pochodzę z rodziny, w której były wszczepiane wartości patriotyczne i chrześcijańskie. Jako matka i żona wychowałam w tej tradycji trójkę dorosłych dzieci i obecnie jestem babcią piątki wnucząt – pisze o sobie w wyborczej ulotce.

Jest za rozbudową i modernizacją Stadionu Ludowego

W programie kandydatki Prawa i Sprawiedliwości znajdziemy m.in. wprowadzenie programu „Mieszkanie Plus”, uruchomienie nowych żłobków i przedszkoli, większe wsparcie dla edukacji, ulgi dla rodzin wielodzietnych, zadbanie o zrównoważony rozwój dzielnic, usprawnienie komunikacji miejskiej, uproszczenie procedur i poprawienie obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta. Grażyna Welon zapowiada także rozliczenie „złodziejskiej prywatyzacji” w mieście, a także sukcesywną rozbudowę i modernizację Stadionu Ludowego.

– W naszym mieście powinno być czyste powietrze, które należy zrealizować poprzez odpowiedni program przeciwdziałający smogowi. Rodziny powinny mieć wsparcie m.in. poprzez realizację programu „Mieszkanie Plus”. Należy również zwiększyć inwestycję pochodzące ze środków europejskich w nowoczesną edukację, naukę i przemysł. Wszystkie dzielnice naszego miasta powinny mieć prawo do zrównoważonego rozwoju. W tym celu należy ułatwić komunikację między nimi, np. poprzez poprawę dróg miejskich – wylicza kandydatka na prezydenta Sosnowca.

Początkowo kandydatką PiS była Renata Zmarzlińska-Kulik

Przypomnijmy, że Grażyna Welon jest już drugą kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Sosnowca. Wcześniej partia wystawiła radną Renatę Zmarzlińską-Kulik, ale ta z powodów osobistych zrezygnowała z kandydowania.

Kto chce zostać prezydentem Sosnowca?

Oprócz Grażyny Welon o urząd prezydenta Sosnowca ubiega się jeszcze pięciu kandydatów. Są to: posłanka Barbara Chrobak (Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15), Aleksander Kalański (Komitet Wyborczy Sosnowiec Moje Miasto), radni Karol Winiarski (Komitet Wyborczy Sosnowiczanie z Karolem Winiarskim) i Tomasz Niedziela (Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem) oraz dotychczasowy prezydent Arkadiusz Chęciński, który jest kandydatem Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 21 października, a druga dwa tygodnie później (4 listopada).

Kto ma największe szanse zostać prezydentem Sosnowca?

  • Arkadiusz Chęciński (56%, 1 687 Votes)
  • Tomasz Niedziela (17%, 515 Votes)
  • Grażyna Welon (13%, 387 Votes)
  • Karol Winiarski (8%, 230 Votes)
  • Barbara Chrobak (6%, 174 Votes)
  • Aleksander Kalański (1%, 40 Votes)

Total Voters: 3 033

Ładowanie ... Ładowanie ...