Poznaliśmy już wszystkich kandydatów, którzy powalczą o urząd prezydenta Sosnowca.

W ubiegłym tygodniu minął termin zgłaszania kandydatów w wyborach na prezydentów, burmistrzów i wójtów. W Sosnowcu o urząd prezydenta powalczy sześciu kandydatów, w tym dwie kobiety.

Barbara Chrobak

Barbara Chrobak - fot. mat. pras.
Barbara Chrobak – fot. mat. pras.

Jest kandydatką Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz’15. Barbara Chrobak ma 53 lata i jest wiceprezesem Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku uzyskała mandat posłanki. Otrzymała 8550 głosów.

Grażyna Welon

Grażyna Welon - fot. mat. pras.
Grażyna Welon – fot. mat. pras.

Prawo i Sprawiedliwość wystawiło 60-letnią Grażynę Welon. To komisarz skarbowa i przewodnicząca Solidarności w Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu. Przypomnijmy, że początkowo PiS wskazał na radną Renatę Zmarzlińską-Kulik, ale ta z powodów osobistych zrezygnowała z kandydowania.

Karol Winiarski

Karol Winiarski - fot. mat. pras.
Karol Winiarski – fot. mat. pras.

Kolejnym kandydatem jest 49-letni Karol Winiarski, który startuje z Komitetu Wyborczego Sosnowiczanie z Karolem Winiarskim. Na co dzień uczy historii, wiedzy o społeczeństwie i edukacji prawnej w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Sosnowcu. Od 2010 roku pełni funkcję radnego.

Tomasz Niedziela

Tomasz Niedziela - fot. mat. pras.
Tomasz Niedziela – fot. mat. pras.

37-letni Tomasz Niedziela to kandydat koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem. Sekretarz Śląskiej Rady Wojewódzkiej SLD i szef SLD w Sosnowcu. Od 2010 roku pełni funkcję radnego. Jest m.in. prezesem spółki Będzin Arena, odpowiedzialnej za budowę hali widowiskowo-sportowej w Będzinie.

Aleksander Kalański

Aleksander Kalański - fot. mat. pras.
Aleksander Kalański – fot. mat. pras.

To bezpartyjny kandydat Komitetu Wyborczego Sosnowiec Moje Miasto. 46-letni Aleksander Kalański to były dziennikarz, a obecnie prezes stowarzyszenia Sosnowiec Moje Miasto. W przeszłości radny SLD.

Arkadiusz Chęciński

Arkadiusz Chęciński - fot. mat. pras.
Arkadiusz Chęciński – fot. mat. pras.

Ostatni kandydat to 47-letni urzędujący prezydent Arkadiusz Chęciński, który jest kandydatem Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Członek Platformy Obywatelskiej. W latach 2011-2013 był zastępcą prezydenta Sosnowca. Był też członkiem zarządu województwa śląskiego.

Przypomnijmy, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 21 października, a druga dwa tygodnie później (4 listopada).

Kto ma największe szanse zostać prezydentem Sosnowca?

  • Arkadiusz Chęciński (56%, 1 687 Votes)
  • Tomasz Niedziela (17%, 515 Votes)
  • Grażyna Welon (13%, 387 Votes)
  • Karol Winiarski (8%, 230 Votes)
  • Barbara Chrobak (6%, 174 Votes)
  • Aleksander Kalański (1%, 40 Votes)

Total Voters: 3 033

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

12 KOMENTARZE

  1. Jeden z Panów kandydatów z os Juliusz oferuje po 500 zł na grafitti kibicom Zagłębia Sosnowiec w zamian za otrzymanie 20 głosów na każdym osiedlu znajdującym się na terenie okręgu wyborczego…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here