Nie Renata Zmarzlińska-Kulik, a Grażyna Welon będzie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Sosnowca.

W maju Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zatwierdził kandydaturę Renaty Zmarzlińskiej-Kulik na prezydenta Sosnowca. Radna z powodów osobistych zrezygnowała jednak z kandydowania i partia musiała znaleźć nową osobą. Nową kandydatką PiS na prezydenta Sosnowca została Grażyna Welon.

Grażyna Welon od blisko 40 lat pracuje w Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu. Jej atutem jest fakt, że przez wiele lat przewodniczyła tamtejszej Solidarności i zawsze stawała po stronie pracowników.

Kandydatka PiS na prezydenta Sosnowca jest pracownikiem służby cywilnej. By kandydować w wyborach, musi pójść na urlop bezpłatny. Ma to się stać po 17 września.

O Grażynie Welon zrobiło się głośno w 2010 roku, gdy w wyborach prezydenckich publicznie poparła Jarosława Kaczyńskiego. Wzięła udział w wiecu poparcia i zasiadła w komitecie honorowym.

Złamała tym samym art. 78 ustawy o służbie cywilnej, który jasno mówi, że „członkowi korpusu służby cywilnej nie wolno publicznie manifestować poglądów politycznych”. Sprawą zajęła się komisja dyscyplinarna przy Izbie Skarbowej w Katowicach. Urzędniczce groziło nawet wydalenie ze służby, ale Grażyna Welon ukarana została tylko upomnieniem.

Oprócz Grażyny Welon o urząd prezydenta Sosnowca ubiega się jeszcze trzech kandydatów. O reelekcję walczy Arkadiusz Chęciński, dotychczasowy prezydent tego miasta popierany przez Koalicję Obywatelską (PO i Nowoczesną) oraz radni Tomasz Niedziela (SLD) i Karol Winiarski (Sosnowiczanie z Karolem Winiarskim).

Przypomnijmy, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 21 października, a druga dwa tygodnie później (4 listopada).

Skomentuj przez Facebook

10 KOMENTARZE

  1. W wyborach samorządowych liczy się nie tylko życiorys, ale także rozpoznawalność której kompletnie kandydatce PiS brakuje i dlatego wygra Arkadiusz Chęciński.

  2. Kandydat i Prezydent Miasta winien być BEZPARTYJNY, ponieważ 99,5% mieszkańców jest bezpartyjna, z wysokim wykształceniem, uczciwych, pracowitych z długą listą osiągnięć społecznych, patriotów Zagłębiowskich i z tej grupy można wybrać, zgodnie z regulaminem kwalifikacyjnym, NAJLEPSZEGO i BEZKONKURENCYJNEGO PREZYDENTA MIASTA. Głosując na kandydatów bezpartyjnych, jednocześnie głosujesz za likwidacją HARACZU na utrzymanie partii, ich koszty kampanii wyborczej i ,,popijawę” … Wyborco jeżeli jesteś bezpartyjny głosuj na SWOICH – BEZPARTYJNYCH !

  3. Nieważne kto z PiS startuje, bo z Arkadiuszem Chęcińskim nikt nie ma szans i możliwe, że sprawa zostanie rozstrzygnięta już w I turze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here