W drugiej turze wyborów samorządowych Marcin Bazylak (SLD Lewica Razem) pokonał, w walce o urząd prezydenta Dąbrowy Górniczej, Roberta Warwasa (Prawo i Sprawiedliwość). Według nieoficjalnych wyników jego poparcie oscyluje na poziomie 61,22 proc.

Według nieoficjalnych wyników wyborów Marcin Bazylak zdobył 61,22 proc. poparcia (27 205). Tym samym pokonał, w walce o urząd prezydenta Dąbrowy Górniczej, Roberta Warwasa z Prawa i Sprawiedliwości, który uzyskał 38,78 proc. poparcia (17 234 głosy).

Warto przypomnieć, że w pierwszej turze Marcin Bazylak otrzymał 34,23 procent poparcia, natomiast Robert Warwas 25,26 proc.

Marcin Bazylak ma 40 lat, jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Do czerwca 2016 roku był pełnomocnikiem prezydenta Zbigniewa Podrazy. W lipcu prezydent mianowało go swym pierwszym zastępcą. Wdrażał m.in. Dąbrowski Budżet Partycypacyjny, a także kierował zespołem, który pozyskał ministerialne środki na rewitalizację śródmieścia Dąbrowy Górniczej w ramach projektu „Fabryka Pełna Życia”.