Za nami kolejna piłkarska sobota. Czarne Sosnowiec pokonały Śląsk Wrocław i są o krok od wywalczenia 13. w historii mistrzostwo Polski. Z kolei piłkarze Zagłębia przegrali w Głogowie z Chrobrym.

Czarne Sosnowiec o krok od mistrzostwa

Piłkarki Czarnych Sosnowiec są o krok od wywalczenia 13. w historii mistrzostwo Polski. Podopieczne Sebastiana Stemplewskiego pokonały u siebie Śląsk Wrocław 4:1.

Sosnowiczanki były zdecydowanie lepsze i już do przerwy prowadziły 3:0 po dwóch trafieniach Weroniki Zawistowskiej i golu Agnieszki Jędrzejewicz.

W drugiej połowie gospodynie pewnie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Wrocławianki zdołały strzelić honorową bramkę, ale w końcówce zwycięstwo sosnowieckiej lokomotywy przypieczętowała Alicja Materek.

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu piłkarki Czarnych mają pięć punktów przewagi nad UKS SMS Łódź i są o krok od tytułu. Wystarczy im tylko remis w meczu z GKS-em Katowice.

Kolejna porażka Zagłębia

Zupełnie inne nastroje panują w zespole Zagłębia. Walczący o utrzymanie w Fortuna 1 Lidze piłkarze przegrali w Głogowie z Chrobrym 0:1. Zwycięską bramkę dla pomarańczowo-czarnych zdobył w 44. minucie Dominik Pila.