Jak podkreślają organizatorzy – takiego wydarzenia w Czeladzi jeszcze nie było. 23 maja odbędą się „Urodziny Gwiazd”. Na wydarzenie przybędzie wielu byłych trenerów i zawodników piłki nożnej, w tym były selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Brzęczek.

W najbliższą niedzielę, 23 maja, w Czeladzi odbędzie się impreza „Urodziny Gwiazd”. W wydarzeniu uczestniczyć będzie wiele znanych byłych trenerów i zawodników. Do Czeladzi przyjadą m.in. Jerzy Brzęczek, Mariusz Śrutwa, Radosław Gilewicz i Zdzisław Podedworny.

Jerzy Brzęczek w Czeladzi

Trener Jerzy Brzęczek weźmie udział w panelu dyskusyjnym, który odbędzie się w Kopalni Kultury w Czeladzi (godz. 11.45-13.30). Na żywo będzie z tego wydarzenia prowadzona transmisja online w mediach społecznościowych. Debatę będzie też można zobaczyć na specjalnym ekranie, który zostanie ustawiony na placu Victora Vianna’a na Piaskach.

„Urodzin Gwiazd” w Czeladzi – fot. MOSiR Czeladź
„Urodzin Gwiazd” w Czeladzi – fot. MOSiR Czeladź

Urodziny Gwiazd w Czeladzi

Równocześnie z panelem dyskusyjnym będzie trwał turniej piłki nożnej dzieci w rocznikach 2011 i 2013 na stadionie MOSiR Czeladź przy ul. Mickiewicza zorganizowany przez APN GP Czeladź. – Nie będzie żadnych tabel ani wyników. Liczy się tylko zabawa i uśmiech dzieci, które będą biegać za piłką – mówi Bogdan Pikuta, współorganizator imprezy.

Zagrają oldboje

O godzinie 14.30, po zakończonym turnieju dzieci, rozpocznie się mecz Reprezentacji Śląska Oldbojów z Reprezentacją Zagłębia Dąbrowskiego. Wśród zawodników, którzy wystąpią w meczu nie zabraknie byłych piłkarzy, a nawet byłych reprezentantów Polski.

Pomoc dla Nicoli Wcisło

Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka na leczenie Nicoli Wcisło z Czeladzi. – Nicola urodziła się z wrodzoną wadą serca. Przeszła trzy operacje kardiochirurgiczne w krążeniu pozaustrojowym i głębokiej hipotermii oraz dwa cewnikowania serca. Od dwóch lat żyje ze sztuczną zastawką serca i implantem zamykającym przetokę w sercu. Do końca życia musi przyjmować leki przeciwzakrzepowe. U Nicoli co jakiś czas dochodzą kolejne diagnozy. Od kilku lat ma zdiagnozowaną hiperkalcemię. Niestety zanim zaczęto ją leczyć, zniszczyła zastawkę biologiczną. W tej chwili bierze lek, który pomaga zwalczać wapń w krwi. Jest to lek nierefundowany. Koszt leczenia rośnie wraz z wiekiem. Nicola jest cichą, skromną nastolatką. Uczy się zawodu fotografa. Chce żyć, jak inni w jej wieku. Prosimy o pomoc finansową, która pozwoli za zakup leków ratujących jej zdrowie i życie – opowiada mama Nicoli.

Wstęp na imprezę to cegiełka wrzucona do puszki na chorą Nikolę. – Wstęp na mecz pokazowy będzie okazją do wsparcia poprzez dobrowolne datki do puszki, będzie ona dostępna rownież w trakcie meczu gwiazd wśród kibiców. Kwota wpisowego, którą opłaci każda drużyna biorąca udział w turnieju dzieci rownież w całości zostanie przekazana na zbiórkę – wyjaśnia Jakub Kużdżał, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czeladzi.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Jakub Kużdżał: Chciałbym zmienić postrzeganie pracowników MOSiR-u

FOTO: PZPN/mat. org.