Do aresztu trafił 62-latek, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką. Wobec mężczyzny był już zastosowany nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

W jednym z mieszkań w Jaworznie dochodziło do przemocy domowej. 62-latek będąc pod wpływem alkoholu, wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których ubliżał swojej matce. Mężczyzna szarpał i popychał kobietę, groził jej też nożem.

W marcu agresor został odseparowany od rodziny. Decyzją sądu miał opuścić mieszkanie i nie kontaktować się z pokrzywdzoną. Mężczyzna jednak nie stosował się do wydanych decyzji i nadal groził swojej matce. Kolejna awantura, jaka miała miejsce, zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny przez policyjny patrol.

Sąd zastosował już wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Najbliższe trzy miesiące spędzi on w izolacji. Za znęcanie się nad bliskimi i niestosowanie do wyroku sądu grozi mu kara nawet 5 lat więzienia. – Przemoc w rodzinie jest przestępstwem i stosowany jest tutaj najczęściej artykuł 207 kodeksu karnego – informują policjanci.