Badania wszystkich pobranych próbek z Centrum Pediatrii w Klimontowie na obecność koronawirusa dały wynik negatywny, tzn. nie stwierdzono obecności wirusa.

Po tym, jak u jednej z lekarek pracujących w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu wykryto koronawirusa kwarantanną objęto 47 pracowników szpitala. Nie podjęto wówczas decyzji o kwarantannie szpitala. – Działamy w ograniczonym składzie, ale mamy małych pacjentów, którym musimy pomóc – podkreślił dr Andrzej Siwiec, prezes Centrum Pediatrii w Sosnowcu.

Część pracowników trafiło do domowej kwarantanny. Wcześniej pobrano od nich wymazy do badań. – Mamy dobrą wiadomość. Badania wszystkich pobranych próbek z Centrum Pediatrii w Klimontowie na obecność koronawirusa dały wynik negatywny, tzn. nie stwierdzono obecności wirusa – poinformowali przedstawiciele sosnowieckiego magistratu.

Natomiast władze szpitala udostępniły informację, że najpóźniej od soboty (28 marca) przyjmowanie pacjentów wznowi oddział chirurgii. Cały czas bez zmian funkcjonuje też Kliniczny Oddział Psychiatrii i Psychoterapii.

– Robimy wszystko, by nasz szpital był bezpieczny dla leczących się w nim dzieci oraz całego personelu. Wszystkie podejmowane w naszej placówce decyzje służą przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 – podkreśla personel Centrum Pediatrii w Sosnowcu.

W placówce już kilka dni temu podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć w przyszpitalnych poradniach specjalistycznych, wstrzymano praktyki studenckie, a także wprowadzono zakaz odwiedzin pacjentów przebywających we wszystkich oddziałach szpitalnych.

CZYTAJ TAKŻE:

Dwie pielęgniarki ze szpitala miejskiego zarażone koronawirusem