echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 10 osobach zakażonych koronawirusem w województwie śląskim. Wśród nich są dwie osoby z Sosnowca.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek po południu o kolejnych 51 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, z czego 10 przypadków odnotowano w województwie śląskim. Pacjenci pochodzą m.in. z Sosnowca, Bytomia czy Gliwic.

– W dobrym stanie jest kobieta w średnim wieku, która, jak ustalił sanepid w Sosnowcu, zakaziła się w miejscu pracy. Również prawdopodobnie w pracy zakaził się mężczyzna w sile wieku, który w dobrym stanie zdrowia przebywa w domu. Sosnowieccy inspektorzy sanitarni ustalają dokładnie źródło epidemiologiczne – informuje Alina Kucharzewska, rzecznik prasowy wojewody śląskiego.

Jak przekazała Alina Kucharzewska w dobrym stanie jest kobieta w sile wieku, mieszkająca na terenie podlegającym Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu. W dobrym stanie jest starszy mężczyzna z powiatu mikołowskiego. Jak ustalili inspektorzy sanitarni, mężczyzna prawdopodobnie zakaził się podczas pobytu w sanatorium poza województwem śląskim. Ustalanie źródła zakażenia trwa w przypadku kobiety w sile wieku z powiatu pszczyńskiego, która trafiła do szpitala w Częstochowie.

Podczas kwarantanny wystąpiły objawy zakażenia koronawirusem u mężczyzny w sile wieku z powiatu bielskiego. Zakażona jest także kobieta z jego najbliższego otoczenia. Jak ustaliły służby sanitarne mieszkańcy, którzy leczą się teraz w swoim domu, zakazili się najprawdopodobniej poza miejscem zamieszkania.

W ciężkim stanie do szpitala zakaźnego w Tychach trafiła kobieta w starszym wieku. – Po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego otoczenia kobieta była pod nadzorem gliwickiego sanepidu. Podczas kwarantanny domowej wystąpiły wyraźne i niebezpieczne objawy zakażenia Covid-19 – mówi Alina Kucharzewska.

Na zwolnieniu chorobowym był mężczyzna w średnim wieku z powiatu cieszyńskiego, kiedy zaczęły mu dokuczać mocne objawy koronawirusa. Trwa ustalenie źródła zakażenia mężczyzny, który pracuje w sektorze usługowym. Natomiast, starszy mężczyzna, który wrócił dwa tygodnie temu z Francji przebywa w dobrym stanie w izolacji domowej, pod ścisłym nadzorem inspektorów sanitarnych w Gliwicach oraz jest w kontakcie z lekarzem zakaźnikiem.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Obecnie, w województwie śląskim hospitalizowanych jest 127 osób. 11 981 osób objętych jest kwarantanną, a 7 599 – nadzorem sanitarnym.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);