Badania dwóch pielęgniarek z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego potwierdziły u nich obecność koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek wieczorem (27.03) o kolejnych 51 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, z czego 10 przypadków odnotowano w województwie śląskim. Jak poinformowała rzecznik wojewody śląskiego wśród zarażonych są dwie osoby z Sosnowca, które zaraziły się w miejscu pracy – są to pielęgniarki pracujące w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim.

– Dwa przypadki zostały potwierdzone wśród pracowników Szpitala Miejskiego, przebywających na L4. Stan obu jest dobry, obecnie są w izolacji domowej. Na ten moment izba przyjęć została zawieszona na 24 godziny i jest poddawana dezynfekcji. Oddział wewnętrzny profilaktycznie zostanie poddany kwarantannie – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny św. Barbary natychmiast zadeklarował pomoc w przejęciu obsługi pacjentów – dodał.

Sosnowieccy inspektorzy sanitarni ustalają dokładnie źródło epidemiologiczne oraz sprawdzają z kim kobiety miały kontakt. Dotychczas, w Sosnowcu potwierdzono pięć przypadków zakażenia koronawirusem.

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

  1. No i Chęciński kręcił nie chcąc powiedzieć o kogo chodzi a tu mamy jednoznaczną informację. Oj nieładnie, nieładnie! A z drugiej strony to czego się po nim spodziewać.

  2. Proponuję, by służba zdrowia przemyślała sobie fakt że nie jest nie zniszczalna i nabrała trozskę pokory. W przypadku gdy nie mogą dotrzymać warunków bezpieczeństwa, powinni takie larmo robić, że prezydent im w zębach powinien wszystko donieść.

    PS
    Jednocześnie wyrażam swoją wdzięczność za poświęcenie w ratowanie każdego z nas osobna.

    • Niestety w Sosnowcu priorytetem jest stadion i zrobienie innych istotnych ruchów staje się niemożliwe. O powadze sytuacji w pewnym momencie raczej się przekonamy na własnych skórach.

  3. Szpitale nie mogą narzekać bo takie utyskiwania można odnieść do piekarni gdzie szef mówi- nie mam mąki więc nie piekę ponieważ pieniądze przejadłem. Przecież takie rzeczy jak respiratory, maski tlen co jak co ale powinny być jako zapas. Nie wyobrażam sobie aby chłop młócił zboże w stodole nie posiadając cepa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here