Badania dwóch pielęgniarek z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego potwierdziły u nich obecność koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek wieczorem (27.03) o kolejnych 51 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, z czego 10 przypadków odnotowano w województwie śląskim. Jak poinformowała rzecznik wojewody śląskiego wśród zarażonych są dwie osoby z Sosnowca, które zaraziły się w miejscu pracy – są to pielęgniarki pracujące w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim.

– Dwa przypadki zostały potwierdzone wśród pracowników Szpitala Miejskiego, przebywających na L4. Stan obu jest dobry, obecnie są w izolacji domowej. Na ten moment izba przyjęć została zawieszona na 24 godziny i jest poddawana dezynfekcji. Oddział wewnętrzny profilaktycznie zostanie poddany kwarantannie – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny św. Barbary natychmiast zadeklarował pomoc w przejęciu obsługi pacjentów – dodał.

Sosnowieccy inspektorzy sanitarni ustalają dokładnie źródło epidemiologiczne oraz sprawdzają z kim kobiety miały kontakt. Dotychczas, w Sosnowcu potwierdzono pięć przypadków zakażenia koronawirusem.