Grzegorz Bociek nie opuści Jurajskich Rycerzy. Atakujący, który do Zawiercia trafił przed debiutem klubu w PlusLidze, zostaje w Aluronie Virtu CMC na kolejny rok.

Grzegorz Bociek pozostanie siatkarzem Aluronu Virtu CMC Zawiercie. Zawodnik podpisał roczny kontrakt. Będzie to już dla niego czwarty sezon w zagłębiowskim klubie.

– To będzie już czwarty sezon Grzegorza w żółto-zielonych barwach i możemy być z tego powodu bardzo zadowoleni, ponieważ tworzą z Mateuszem Malinowskim naprawdę ciekawą parę. Jest w niej dużo siły, dużo ognia, obaj dysponują dobrym atakiem, jak i zagrywką. Dzięki tej rywalizacji trener ma spokojną głowę, że zawsze może skorzystać i z jednego, i z drugiego atakującego – mówi Dominik Kwapisiewicz, drugi trener Aluronu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aluron Virtu CMC Zawiercie (@aluronvirtucmc)

Grzegorz Bociek do Zawiercia trafił w 2017 roku, czyli tuż po awansie drużyny do PlusLigi. Przygodę z siatkówkę rozpoczynał w Tomaszowie Mazowieckim. Później reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów (2010–2012, debiut w PlusLidze), AZS Częstochowa (2012–2013) i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (2013–2017).

– Zostaję w Zawierciu, bo ludzie, którzy tu mieszkają, sztab, prezesi, wszyscy stwarzają taką rodzinną atmosferę i naprawdę wkupiłem się w to miasto. Ten klub, który jest dosyć młody stażem w PlusLidze, jest bardzo fajnie poukładany, robi z roku na rok progres. Władze chcą go rozwijać, a sponsorzy w niego inwestować. Ja sam się do niego mocno przykleiłem, czuję sentyment i czuję się tu potrzebny – mówi Grzegorz Bociek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aluron Virtu CMC Zawiercie (@aluronvirtucmc)

W klubie z Zawiercia zostaje również Mateusz Malinowski. Rozpoczynający się we wrześniu sezon PlusLigi będzie więc już trzecim, w którym za atak z prawego skrzydła w zespole Jurajskich Rycerzy będzie odpowiadał ten zgrany duet. – Grzesiek świetnie rozumie się i uzupełnia z Mateuszem Malinowskim. Mają inne warunki fizyczne, inne walory, dzięki czemu trener będzie miał możliwość wyboru – podkreśla Kryspin Baran, prezes Aluronu Virtu CMC Zawiercie.

W drużynie z Zawiercia cały czas trwa transferowa ofensywa. W ostatnim czasie do Jurajskich Rycerzy dołączyli: Garrett Muagututia (przyjmujący, Calzedonia Werona), Ǵorǵi Ǵorǵiew (rozgrywający, Paris Volley) i Flávio Gualberto (środowy, SESC/Rio de Janeiro). O dwa lata kontrakt przedłużył wspomniany już 28-letni atakujący Mateusz Malinowski. Z kolei nowym trenerem zawiercian został Igor Kolaković.