W najbliższy piątek, 29 maja, w Kopalni Kultury w Czeladzi odbędzie się popularny festiwal „Ave Maria – online”. Koncert będzie transmitowany na żywo na miejskim profilu w serwisie Facebook.

Przez pandemię koronawirusa w Czeladzi odwołano wszystkie imprezy, w tym zaplanowane na czerwiec Dni Czeladzi. Nie zrezygnowano jednak z popularnego festiwalu Ave Maria, który został przeniesiony do sieci. – „Ave Maria – online” to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoli nam chociaż w symboliczny sposób zaznaczyć, że maj to miesiąc, który każdego roku stał pod znakiem jednego z największych festiwali muzyki poważnej w naszym regionie – podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

✅Na dobranoc przypominamy o naszym jutrzejszym mini koncercie. Początek o godzinie 17.00. Patronat nad wydarzeniem objęło znane i lubiane Twoje Zagłębie 🥰

Opublikowany przez Miasto Czeladź Czwartek, 28 maja 2020

Transmisja wideo z tego wydarzenia odbędzie się na miejskim profilu w serwisie Facebook. Początek o godz. 17.00. – To około półgodzinny koncert, podczas którego zaśpiewa dla nas mieszkający w Czeladzi tenor – Grzegorz Biernacki – który na co dzień występuje w Operze Śląskiej. Akompaniować będzie mu Marzena Lempa – zapowiadają organizatorzy.

Ich występ na scenie Kopalnia Kultury odbędzie się bez udziału publiczności. – Warto podkreślić, że transmisja ta zostanie zrealizowana wyłącznie wspólnymi siłami pracowników Wydziału Promocji Miasta, Kultury i Współpracy z Zagranicą oraz Kopalni Kultury. Podczas występu zostanie wykorzystana wyjątkowa multimedialna scenografia oraz trzy kamery, które będą śledzić poczynania naszych muzyków – dodaje Zbigniew Szaleniec.

Twoje Zagłębie objęło patronat medialny nad wydarzeniem.