Biskup diecezji sosnowieckiej udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej.

Biskup diecezji sosnowieckiej Grzegorz Kaszak wydał dekret dotyczący dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych. – W związku z rosnącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirua w Polsce, mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia udzielam na terenie diecezji sosnowieckiej dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej do 29 marca – czytamy w dekrecie.

Biskup Kaszak precyzuje, że dyspensa dotyczy osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osób, które czują obawę przed zarażeniem.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na niedzielnej mszy świętej we wskazanym czasie nie jest grzechem – podkreśla biskup Grzegorz Kaszak.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl

W całym kraju jak dotąd potwierdzono już 58 osób chorych na COVID-19 (13 w województwie śląskim), z czego jedna pacjentka, 57-letnia kobieta z Poznania, zmarła [stan na 13 marca, na godz. 8.00].

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Koronawirus w Sosnowcu. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala w Zawierciu